CZYTAM Z KLASĄ – lekturki spod chmurki

Aby rozbudzić ciekawość literacką oraz rozwijać aktywność czytelniczą, uczniowie klas 1a, 1c, 2b, 3b przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III ,,CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Wszystkie klasy wykonały zadania i zakończyły I moduł projektu.
CELE PROJEKTU:
  • rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,
  • rozwijanie aktywności czytelniczej,
  • doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,
  • zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,
  • integracja zespołu klasowego,
  • współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych.
Na wstępnie uczniowie obejrzeli krótki filmik zachęcający do wzięcia udziału w przygodzie z czytaniem, a także wykonali Czytusie z plasteliny. Każda klasa przygotowała swoje kąciki czytelnicze oraz wykonała plakaty zachęcające do przeczytania wybranej lektury.
Uczniowie klasy 3b wysłuchali fragmenty książki czytane przez Panią Joasię. Z  dbałością o szczegóły wykonali makiety wioski Bullerbyn oraz uzupełnili ćwiczenia w pięknie ozdobionych lekturnikach. Szczególnie chętnie i pomysłowo zaprojektowali grę na tablet. Na koniec powstały piękne zakładki, które przydadzą się podczas czytania kolejnych książek.
W klasie 1a lekturę „Calineczka” Hansa Christiana Andersena czytały uczniom studentki edukacji wczesnoszkolnej z Akademii Ignatianum w Krakowie.  Ponadto dzieci robiły w grupach postać Calineczki i zakładki do książek.
Klasa 1c wybrała również baśń Hansa Christiana Andersena – „Brzydkie kaczątko”, którą przeczytała uczniom Pani Kasia, ulubiona szkolna bibliotekarka. Z zapałem przystąpili później do wykonania zadań z Lekturnika. Najwięcej emocji było przy tworzeniu postaci głównego bohatera w formacie XXL oraz narożnych zakładek do książek. Prace zostały wywieszone na szkolnym korytarzu budząc zainteresowanie przechodzących uczniów, rodziców i nauczycieli.
Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania.
VR
Comments are closed.