Byliśmy – Widzieliśmy – Polecamy

rok szkolny 2019/2020

Atak Gigantów

Zorganizowaliśmy wycieczkę szczególnie wartościową edukacyjnie, na największą w świecie żywą wystawę roślin owadożernych (a także orchidei i bonzai) – Atak Gigantów. Dzieci zetknęły się z pięknem przyrody a także zobaczyły pokazy i wysłuchały wykładu na poziomie uniwersyteckim o naturze i zachowaniu roślin. Można mieć pewność, że została im zaszczepiona miłość do przyrody i przekazana wartościowa wiedza. Zupełnie przy okazji dzieci mogły wysłuchać opowiadania Prezesa InterBud, którego spotkaliśmy na wystawie, o gigantycznej inwestycji realizowanej przez firmę – przeróbce „Szkieletora”. Zostaliśmy zaproszeni jako pierwsza grupa na podziwianie budynku a także widoku Krakowa z górnych pięter najwyższego w mieście budynku.

Roboty z Twórczością

W związku z dużym zainteresowaniem futurystyczną wystawą robotów Robopark w Galerii Kazimierz, powtórzyliśmy wycieczkę, tym razem dla dzieci z różnych klas, uczestniczących w Treningu Twórczego Myślenia. W ramach wystawy dzieci zobaczyły m.in. prawdziwy robo-teatr, latające drony, robo-zwierzęta, magiczne Tesla-show, teatr i taniec robotów. Tu nie trzeba dużo komentować – radość na buziach dzieci mówi sama za siebie..

– . – . – . – . – . – . – . – .  – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – .

rok szkolny 2018/2019

Wycieczka dzieci z Treningu Twórczego Myślenia do Podziemi Rynku

Kraków jest tak stary, że nikt nie zna w pełni jego wielkiej historii. Kopiec Kraka pamięta jeszcze czasy Celtów, tu żyli słowiańscy książęta i królowie, którzy decydowali o kształcie miasta mającego stać się stolicą jednego z najpotężniejszych państw średniowiecznej Europy.
Dzieci z Treningu Twórczego Myślenia oglądnęły pierwsze w Polsce, unikatowe w skali światowej podziemne muzeum. Wystawa nosząca tytuł „Śladami europejskiej tożsamości Krakowa” jest  multimedialnym widowiskiem, podróżą w czasie. Dzieci mogły nie tylko zobaczyć, ale i dotknąć historii z początków legendarnego miasta. W parku archeologicznym, znajdującym się ponad 4 metry pod powierzchnią Rynku dzieci oglądnęły niespotykany w Europie przekrój wielkiego, tętniącego życiem, średniowiecznego Krakowa. Odnalezione zabytki świadczą o ciągłości handlu, który w tym miejscu trwa nieprzerwanie od ponad 800 lat. Podziemne Muzeum, to: 700 zabytków archeologicznych, 500 elektronicznych odwzorowań zabytków, 8 filmów animowanych, 5 filmów dokumentalnych, 7 manekinów i makiet, 600 rekonstrukcji cyfrowych 3D, 30 stanowisk multimedialnych, 25 gablot, 64 kamery cyfrowe, 25 ekranów plazmowych, 13 ekranów LCD i wiele innych, nowoczesnych atrakcji, przez co Podziemia Rynku są bardzo atrakcyjne dla dzieci.

– . – . – . – . – . – . – . – .  – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – .

Kolejną Twórczą Sobotę dzieci spędziły w LaserParku na Zabłociu. Odbyły kilka rozgrywek laserowego paintballa, nauczyły się współdziałania w grupie, przećwiczyły spostrzegawczość i grały w gry strategiczne. Po zabawie zjadły pyszną pizzę.

Laser Park na Zabłociu to wspaniałe miejsce rozrywki. Czekała tam na dzieci arena do laserowego paintballa (laser tag) oraz laserowy labirynt (laser maze). A do tego najnowocześniejszy sprzęt, profesjonalnie przygotowana arena. Dzieci poczuły się jak bohaterowie gier komputerowych czemu sprzyjało ponad 650 m2 na wspaniałą zabawę i współzawodnictwo dla dzieci i dorosłych.

– . – . – . – . – . – . – . – .  – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – .

Dzieci z Trening Twórczego Myślenia były na wycieczce w escape room Gamescape. Rozrywka, która ćwiczy mózg i gwarantuje niezapomniane wspomnienia? Trening umiejętności poznawczych niezbędnych w codziennym życiu, pracy i szkole? Taki właśnie jest escape room!

Dreszczyk emocji i niesamowita, realistyczna sceneria to nie wszystko, co czeka na dzieci w escape roomie. Każdy pokój zagadek charakteryzuje się mnogością zróżnicowanych łamigłówek, które wymagają niemałego wysiłku umysłowego oraz pracy zespołowej. Wydostając się z zamknięcia musisz mieć nie tylko otwarte oczy, ale przede wszystkim umysł. Charakter rozrywki oraz budowa scenariusza nie pozwala na stosowanie wyuczonych wcześniej schematów. W rezultacie szybko myślimy i wiążemy z pozoru niepowiązane ze sobą przedmioty. Uruchamiamy myślenie abstrakcyjne, gdy rozważamy jak mogą zadziałać zębatki. Myślimy logicznie, próbując przewidzieć skutki. Trenujemy zdolności manualne, a także wyszukiwanie niepozornych części, które mogą pomóc nam przejść do kolejnego kroku. W ciągu kilku chwil używamy większości zasobów umysłowych, co zaniedbywane jest na co dzień. Nie posiadamy instrukcji, rozwiązania tworzymy samodzielnie testując kolejne pomysły.

– . – . – . – . – . – . – . – .  – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – .

Mglisty Billy – I nagroda na festiwalu Teatralna Karuzela w Łodzi

Starsze dzieci z Treningu Twórczego Myślenia były w Cricotece na poruszającym widowisku teatru cieni. Mglisty Billy (główny bohater, a także tytuł widowiska) miał kota Tarzana, który był jego najlepszym przyjacielem. Pewnego dnia znalazł go martwego w ogrodzie. Co się dzieje z kocią duszą po śmierci? A przede wszystkim – co to jest śmierć? I czy wszyscy musimy tam iść? Mglisty Billy, spektakl Teatru Figurki z Krakowa, otrzymał I nagrodę na festiwalu Teatralna Karuzela w Łodzi za „poruszające i odważne zmierzenie się z tematem śmierci, dowcipną narrację w poetyce teatru cieni, a także za mistrzowskie wykonanie”. Spektakl otrzymał również nagrodę specjalną Jury Dziecięcego na tym samym Festiwalu!
Dzieci miały okazję zapoznać się z techniką zastosowaną w teatrze, widziały zaplecze i wysłuchały wyjaśnień dwóch wspaniałych twórczyń. No a po teatrze były lody i zdjęcia na Placu Bohaterów Getta.

– . – . – . – . – . – . – . – .  – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – .

Festiwal Teatrów dla Dzieci Podskoki i Wykręty – klasa 2d poleca przedstawienie w Cricotece

Przedstawienie Straszka Pospolita – laboratorium strachów i wspólnego odkrywania istoty lęku, szalona podróż w głąb ludzkiej głowy, dziwacznych snów, gawęd i bajek na dobranoc, realizowana poprzez kolaż fantazji i teatralnych eksperymentów. Bliska konwencji Kantora sztuka ze świetną muzyką i piosenkami na żywo. A wszystko to w ramach Festiwalu Teatrów dla Dzieci Podskoki i Wykręty. Dzieci oglądnęły przepiękny budynek Cricoteki i równie wspaniałe widoki dookoła, zostały powitane przez zespół piosenką, a po spektaklu długo bawiły się z aktorami. Widziały wcześniej dostojny Teatr Słowackiego, a teraz zapoznały się z teatrem współczesnym, lekko surrealistycznym, ale na najwyższym poziomie. A wszystko po to, żeby w przyszłości uczestniczyły w życiu kulturalnym i czerpały z tego radość.

– . – . – . – . – . – . – . – .  – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – .

Twórcza sobota w Klocko Landzie

Dzieci z Treningu Twórczego Myślenia wzięły udział w inspirujących warsztatach w Klocko Landzie. Celem wycieczki nie było wtłoczenie do głów dzieci wiedzy, którą szybko zapomną, lecz nauka przez zabawę, rozbudzanie zainteresowań, bezbolesne wprowadzenie w świat technologii komputerowych. Centrum Nauki i Zabawy Klockoland składa się z dwóch stref zabawy: interaktywnej i budowania. W części interaktywnej dzieci mają możliwość sterowania niezwykłymi robotami z klocków LEGO za pomocą przycisków i tabletów. Można stanąć za sterami pociągu z klocków LEGO, rozwiązać liczne zagadki lub sprawdzić czy robot rozwiąże kostkę Rubika. Dla wszystkich konstruktorów przygotowana została strefa wyposażona w LEGO Duplo, LEGO Classic oraz LEGO Technic. Dzieci z Treningu Twórczego Myślenia stanęły przed zadaniem polegającym na własnoręcznym skonstruowaniu robotów i ich oprogramowaniu przy użyciu laptopów i podołały temu znakomicie. W nagrodę wzięły udział w zawodach polegających na wystrzeliwaniu przez maszyny piłeczek do celu. Dodatkowym atutem wycieczki było oglądnięcie przez dzieci Starego Miasta.

– . – . – . – . – . – . – . – .  – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – .

Wycieczka dzieci z Twórczego Myślenia na Pola Chwały

Grupa dzieci uczestniczących w Treningu Twórczego Myślenia była z wycieczką na pierwszym dniu Pól Chwały w Niepołomicach. Cudowny, kolorowy korowód zdarzeń, perfekcyjne stroje, weseli ludzie, morze atrakcji a jednocześnie żywa lekcja historii, to dzieci spotkało w Niepołomicach. Grupa wysłuchała krótkiego wykładu o legionach rzymskich, oglądała pracę rzemieślników z różnych epok, zapoznała z dawnym uzbrojeniem, poznała kultowe gry strategiczne, planszowe, jadła grochówkę z prawdziwej kuchni polowej. Na koniec dzieci miały okazję poznać Burmistrza Romana Ptaka, jednego z najlepszych w Polsce.

– . – . – . – . – . – . – . – .  – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – .

Wycieczka klasy 2d do Wodociągów Miejskich

Dzieci z klasy 2d odbyły pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę, do Wodociągów Miejskich. Rozpoczęliśmy ją od spaceru po jednym z najstarszych i najbardziej urokliwych placu targowym – Na Stawach. Dzieci zapoznały się z różnymi odmianami kwiatów a także owoców i jarzyn, spróbowały ciasteczek z małej piekarni oraz dorodnych śliwek. Po przyjściu do Wodociągów Miejskich poznały ogromną maszynę do pompowania wody. Maszyna zasysała z hałasem piłeczki tenisowe a następnie wyrzucała je z odchylanego kontenera. Przeszliśmy do laboratorium badającego jakość wody, gdzie dzieci poznały różne rodzaje zanieczyszczeń, typy bakterii oraz technikami wykrywania. Wzięły udział w efektownych eksperymentach, między innymi wciągały hel z baloników co powodowało zmianę głosu. Następnie odbyły się twórcze zabawy na specjalnym placyku. Brał w nich udział „Pan Kropelka”.

Wodociągi Miejskie w Krakowie to przedsiębiorstwo wzorcowe. Wystarczy powiedzieć, że woda „kranówka” w naszym mieście jest drugą po Singapurze najlepszą wodą pitną w świecie.

2018/2019

– . – . – . – . – . – . – . – .  – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – .

Dzieci z kursu Twórczego Myślenia odebrały dyplomy ukończenia III stopnia w niebanalnej scenerii, bo na szczycie Wieży Mariackiej. Najpierw grupa wysłuchała hejnału o 12:00 stojąc na Placu Mariackim, następnie weszła po niemal 300 stopniach na górę. Hejnał mariacki jest nierozłącznie związany tak z  Kościołem Mariackim, jak i z samym Krakowem. Grany co godzinę z wyższej (81 m) wieży kościoła przez dyżurujących tam strażaków, służył wyznaczaniu czasu oraz miał ostrzegać przed pożarem lub atakiem nieprzyjaciół. Związana jest z nim legenda o średniowiecznym hejnaliście, który zaczął grać na alarm, widząc zbliżające się hordy tatarskie. Zdołał ostrzec miasto przed atakiem,choć nim dokończył melodię, jego gardło przeszyła celnie wymierzona strzała barbarzyńcy. Właśnie dlatego melodia hejnału nagle się urywa. Te i inne historie opowiedział dzieciom hejnalista a następnie zagrał specjalnie dla nich kilka melodii na trąbce.

– . – . – . – . – . – . – . – .  – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – .

W poniedziałek wieczorem poszliśmy silną, dziecięcą grupą oglądać Kraków nocą. Zaczęliśmy od pięknej księgarni.  De Revolutionibus Books&Cafe przy ul. Brackiej 14 – księgarnia i kawiarnia prowadzona przez Centrum Kopernika w XIX-wiecznym pałacu Larischa. Znajdziemy tu bogaty wybór tytułów z zakresu filozofii i różnych nauk, świetny dział reportażu i starannie wyselekcjonowaną literaturę piękną. W części kawiarnianej można sobie zamówić kosmologiczną milky way latte lub black hole mocca. Wieczory i weekendy wypełniają spotkania autorskie, wykłady o tematyce popularnonaukowej, dyskusje, warsztaty filozoficzno-artystyczne dla dzieci i dorosłych.

Rozgościliśmy się w Kawiarni Szał na dachu Muzeum Narodowego, skąd rozciąga się piękny widok na Rynek. Dzieci zjadły lody.

Przeszliśmy do Hotelu Starego i wjechaliśmy windą na dach hotelu, gdzie znajduje się Sky Cafe. Hotel Stary jest laureatem renomowanego paryskiego konkursu Prix Villégiature, zdobywcą tytułu „najpiękniejszego hotelowego wnętrza w Europie”. W zachwycającym atmosferą, elegancją i stylem budynku tradycja idealnie współgra z nowoczesnością. Na zdjęciu basen hotelowy w średniowiecznej piwnicy.

Żegnani przez Piotra Skrzyneckiego udaliśmy się do domu.

 

– . – . – . – . – . – . – . – .  – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – .

W poniedziałek 14.05. klasa 1d była na wycieczce w krakowskim ZOO. Sprzyjała nam wiosenna aura, zwierzęta były wyjątkowo zadowolone a kwiaty w pełnym rozkwicie. Dzieci widziały karmienie słoni i wysłuchały opowieści o słonicach, które są w krakowskim ZOO. Same odczytywały tabliczki z nazwami zwierząt i ich opis, znajdywały na mapie kraje pochodzenia. Była to duża lekcja biologii, zoologii, geografii połączona z wypoczynkiem na świeżym powietrzu.

– . – . – . – . – . – . – . – .  – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – .

W piątek klasa 1d była z wycieczką na niezwykłych pokazach o Krakowie i związanych z tym miastem legendach. Pokazy odbywają się przy ulicy Kanoniczej 5, w jednej z najstarszych i najpiękniejszych kamieniczek w Krakowie, co daje wymarzone tło do prezentacji. Istotą pokazów jest połączenie przestrzennej makiety miasta z filmami i zdjęciami 3D idealnie wkomponowanymi w makietę co daje oszałamiające efekty przestrzenne. Jeśli do tego dodać komentarz Leszka Mazana, to można uznać, że to najlepsza prezentacja Krakowa i doskonała promocja miasta. Pokazy są wielojęzyczne i oblegane przez turystów zagranicznych. Sceny z prezentacji (legendy Krakowa i Kraków w 15 minut) są na dołączonych zdjęciach są płaskie, w rzeczywistości są jednak przestrzenne, dynamiczne i doskonale skomentowane przez Leszka Mazana. Piękno Krakowa i wiedza o naszym mieście w multimedialnej pigułce, rzecz warta polecenia!

– . – . – . – . – . – . – . – .  – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – .

Kolejna wycieczka w ramach projektu Twórcze Soboty. Zaczęliśmy od Parku Jordana i od razu niespodzianka – największa w świecie wieża do jonizacji i oczyszczania powietrza ze smogu. Dzieci wspaniale bawiły się na nowym, linowym placu zabaw a potem oglądnęły pomnik kaprala niedźwiedzia Wojtka, jednego z symboli armii generała Władysława Andersa. Uroczyste odsłonięcie monumentu odbyło się w 70. rocznicę zdobycia przez żołnierzy 2 Korpusu Polskiego klasztoru na Monte Cassino.

Z Parku Jordana przeszliśmy do Muzeum Narodowego, gdzie dzieci zwiedziły z przewodniczką wystawę Teraz Komiks i wysłuchały wykładu na poziomie uniwersyteckim o historii i twórcach komiksów. Odbyły się warsztaty, dzieci próbowały naszkicować własne komiksy.

W ostatnim punkcie programu dzieci próbowały smakołyków w kultowym Truck Food Bezogródek. Jedli między innymi najlepsze w Krakowie hamburgery i tajskie lody.

– . – . – . – . – . – . – . – .  – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – .

Jak najlepiej zdobywać nowe umiejętności i wiedzę? Oczywiście przez doświadczenie! Praktyczna nauka matematyki i oszczędzania to zakupy. Dlatego na naszej lekcji dzieci miały za zadanie zrobić pożyteczne zakupy za 1 zł. Trzeba było dobrze liczyć, ważyć, kombinować, a nawet zakładać spółdzielnie 🙂 Bardzo dziękujemy pracownikom sieci Lidl za cierpliwość przy kasach 💰, oprowadzenie po sklepie oraz za poczęstunek – niespodziankę. Tak zdobyta wiedza zostaje na całe życie.

– . – . – . – . – . – . – . – .  – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – .

Dzisiaj byliśmy z dziećmi z Treningu Twórczego Myślenia w Escape rooms Locked up. Zajęliśmy trzy sale pełne tajemnic i zagadek do rozwiązania. Wysiłki dzieci organizator oglądał na monitorze i od czasu do czasu coś podpowiadał. Wszystkie trzy ekipy rozwiązały zagadki i tryumfalnie opuściły pokoje używając zdobytych kluczy. Po opuszczeniu Escape rooms poszliśmy do sympatycznego lokalu przy ul. Katarzyny Pierwszy Stopień. Podaję za Internetem informację o tym lokalu: Nowe miejsce w Krakowie! Wino, kultura i życie! Miejsce kultowe na starcie, od razu z historią! To tutaj miała pierwszą siedzibę krakowska galeria Otwarta Pracownia, gdzie wystawiają najlepsi malarze, a my gramy czasem surrealistyczne spektakle. W naszej nowej knajpie także będziemy pokazywać dobrą sztukę i czytać mocne wiersze. Będziemy też zapraszać muzyków – ilu nam się zmieści. Nowy krakowski lokal ma wymiar ludzki, a ceny wina są po prostu boskie! Zapraszamy. Czekamy! Krakowscy poeci już tu są. Oczywiście wina dzieci nie piły ale kąpały się za to w atmosferze prawdziwej sztuki i design z najwyższej półki. Każdy szczegół w Pierwszym Stopniu jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, ściany pomalowała osobiście właścicielka, malarka związana z Otwartą Pracownią. Zupełnie nieprawdopodobne są desery w tym ciasto czekoladowe podawane na czarnych, kamiennych tackach. Obsługa przesympatyczna, słowem strzał w dziesiątkę!

– . – . – . – . – . – . – . – .  – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – .

Pod koniec 2017 roku klasa 1d była z wycieczką w Muzeum Inżynierii Miejskiej na trzech wystawach: Wokół Koła, P jak paradoks – opowieść o Fiacie 125P i w Galerii Figur Stalowych.

Wokół koła, to wystawa o charakterze edukacyjnym, złożona z ok. 27 stanowisk obsługiwanych bezpośrednio przez zwiedzających według instrukcji i opisów.  Stanowiska, choć tematycznie dotyczą różnych dziedzin nauki i życia, wiąże wspólny kształt, jakim jest koło. Można więc samodzielnie podnieść 115 – kilogramowy silnik używając wielokrążków, pojeździć rowerem o kwadratowych kołach, zbudować basztę czy podnieść windę napędzaną kołem deptakowym.

P jak paradoks to podróż w czasie – przeszliśmy  drogę od marzeń o Polskim Fiacie 125p, przez kupno, aż po rozkosze i trudy użytkowania, przemierzając kolejne tematyczne strefy wystawy. Perfekcyjnie odtworzony został lat 70-tych.

Galeria figur stalowych – tu twórcy zaprezentowali  dziesiątki  stalowych postaci, wykonanych z tysięcy stalowych elementów oraz całą gamę różnych modeli samochodów, wykonanych w skali 1:1, o których marzą nie tylko fani motoryzacji. Można do nich wsiąść i poczuć się jak w hollywoodzkim filmie.

– . – . – . – . – . – . – . – .  – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – .

Bardzo polecamy wycieczkę do HistoryLand, jedyną taką wystawę w świecie w historycznym budynku Dworca Głównego PKP. Przenieśliśmy się z dziećmi z Treningu Twórczego Myślenia w samo serce wydarzeń i poznaliśmy dzieje naszego kraju w sposób, jakiego dotychczas nie było. W HistoryLandzie dzięki makietom zbudowanym z półtora miliona klocków LEGO i innowacyjnym, interaktywnym rozwiązaniom staliśmy się częścią przeżywanej historii. Była to emocjonująca podróż przez dzieje uatrakcyjniona przez grę kolorów, dźwięków i najnowocześniejszą elektronikę. Szczególne wrażenie zrobiła na nas makieta bitwy pod Grunwaldem (kilkadziesiąt tysięcy koni LEGO sprowadzonych z całego świata) oraz bitwa pod Monte Cassino z przejmującym filmem w tle.

– . – . – . – . – . – . – . – .  – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – .

W dniu 22 styczna klasa 1d była na wycieczce w Cricotece, gdzie wzięła udział w warsztatach o nazwie Więcej światła. Warsztaty dotyczyły również malarstwa, pojęciu abstrakcji w sztuce, motywu malarskiego i warsztatu Tadeusza Kantora. Po pięknym wykładzie dzieci dostały kawałki folii oraz taśmę klejącą i tworzyły z tego materiału różne formy. Prace z folii w zwykłym świetle były przeźroczyste a po zastosowaniu światła spolaryzowanego ujawniły bajkowe bogactwo kolorów i kształtów. Wszyscy zaprezentowali swoje dzieła używając wyobraźni.

Gorąco zachęcamy do udziału w warsztatach, podziwiania ekscentrycznej architektury Cricoteki, a większe dzieci do zwiedzania wystawy.

– . – . – . – . – . – . – . – .  – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – . – .

W dniu 20 stycznia dzieci z naszej szkoły uczęszczające na Trening Twórczego Myślenia były na wycieczce w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Odwiedziły aż dwie niesamowite, multimedialne i interaktywne wystawy: „To takie proste!” oraz „Galerię Figur Stalowych”.

Wystawa „To takie proste” uczy poprzez zabawę. Podłoga memo, która sprawdzi naszą pamięć, wyścig szczotek oparty na prawach fizyki, samolot solarny napędzany światłem i wizyta w krainie czarów. Stanowiska interaktywne mogą być współtworzone przez zwiedzających, którzy sami wybierają rodzaj aktywności lub sposób realizacji zadania. Duża część stanowisk wystawy skłania zwiedzających do współpracy, gdyż tylko wspólnymi siłami można osiągnąć cel w postaci wykonania zadania.

Zachęcamy inne dzieci oraz rodziców do odwiedzenia tego muzeum!