Konkursy i imprezy

ROK SZKOLNY 2017/2018

WRZESIEŃ

● 

PAŹDZIERNIK

  • 05-10.10.2017 – Warsztaty dla uczniów „Smog w szkole, czyli o zanieczyszczeniu i poprawie jakości powietrza” organizowane przez Fundację Otwarty Plan
  • 10.10.2017Dyktando Niepodległościowe – odp. mgr M. Jasiówka – Goniakowska, mgr P. Łuszczek
  • 19.10.2017 – Konkurs „Maks Matematyczny” – odp. mgr M. Szczęśniak
  • Konkurs na plakat „Zabytki Krajów Niemieckojęzycznych” – odp. mgr M. Vailleau-Wołczyk, mgr J. Lubecka
  • Konkurs pieśni patriotycznej – odp. mgr M. Majewska, mgr M. Krawczyk, mgr P. Łuszczek
  • Wystawa „Żywe obrazy – obrazy żywe” – cykliczne wystawy w ramach projektu – odp. mgr M. Śmigla
  • Szkolny Konkurs „Oryginalny Różaniec”– odp. mgr W. Kaszowska
  • Małopolski Konkurs Matematyczny – odp. mgr G. Bubula
  • Konkurs „Matematyczny Czar Par” – odp. mgr A. Wolak, mgr A. Piwowarczyk, mgr G. Bubula
  • Konkurs „Makieta toru wyścigowego” (dla klas IV-VII) – odp. mgr M. Danek, mgr J. Długosz
  • Kuratoryjny konkurs historyczny – odp. nauczyciele historii
  • Poprawna polszczyzna – etap szkolny Ogólnopolskiego Konkursu – odp. mgr J. Frankowska, mgr E. Sobczyk, mgr I. Żak
  • Małopolski Konkurs Humanistyczny (koniec miesiąca) – odp. mgr A. Gruntkowska (koordynator), nauczyciele poloniści
  • Konkurs plastyczno-techniczny „Zwierzaki – cudaki” – odp. mgr R. Pulikowska, mgr E. Budzyn, mgr A. Sierżęga, mgr M. Guzik

LISTOPAD

  • 16.11.2017Święto Patrona Szkoły – odp. mgr J. Wresiło-Kielar, mgr A. Romaldowska-Kubis
  • 16.11.2017 – Szkolny konkurs polonistyczny w kontekście Narodowego Czytania 2017 – Życie i twórczość S. Wyspiańskiego – odp. mgr A. Grynkiewicz, mgr M. Jasiówka-Goniakowska, mgr J. Rychlicka, mgr I. Żak
  • 22.11.2017 – Konkurs matematyczny „Alfik”odp. mgr A. Piwowarczyk
  • 30.11.2017 – Konkurs międzyszkolny „Krakowska Matematyka” (etap szkolny) – odp. mgr A. Wolak, mgr G. Bubula, mgr A. Piwowarczyk
  • 24.11.2017 – Małopolski Konkurs Matematyczny (etap szkolny) – odp. mgr G. Bubula
  • Konkurs Piosenki Anglojęzycznej (etap szkolny) – odp. mgr E. Dziewierz z zespołem nauczycieli 0-III
  • Projekt „Śpiewana Lekcja Historii” – odp. mgr M. Majewska, mgr M. Krawczyk, mgr P. Łuszczek
  • Konkurs międzyszkolny „English High Flier” – odp. mgr E. Zarzycka
  • Świetlicowy Turniej Puzzliodp. mgr A. Sierżęga, mgr R. Pulikowska, mgr M. Sikora-Lichoń
  • Andrzejki świetlicoweodp. wszyscy nauczyciele świetlicy
  • Konkurs Orszaków Kolędniczychodp. mgr Maria Krcha – Radecka
  • Turniej Piłki Nożnej (dla klas II) – odp. mgr P. Szczepański
  • Turniej Piłki Nożnej (dla klas IV-V) – odp. mgr T. Gościński

GRUDZIEŃ

  • 14.12.2017 – Konkurs recytatorski Mój świat odp. mgr J. Frankowska, mgr E. Sobczyk, mgr M. Wróbel
  • Mikołaj w świetlicy –  odp. wszyscy nauczyciele świetlicy
  • Konkurs „Kartka z życzeniami w języku niemieckim” odp. mgr J. Lubecka, mgr M. Vailleau-Wołczyk
  • Konkurs kolędniczy odp. mgr Magdalena Majewska, mgr Małgorzata Krawczyk
  • Świetlicowy konkurs plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa” odp. mgr W.Wojtasik, mgr N. Radwańska, mgr R. Pulikowska, mgr A. Sierżęga
  • Akcja charytatywna „ Szlachetna paczka” odp. mgr M. Sikora-Lichoń
  • Turniej piłki ręcznej klas VI odp. mgr U. Chodźba
  • Turniej Piłki nożnej klas III odp. mgr P. Szczepański
  • Turniej Tenisa Stołowego klas IV-VII odp. mgr T. Gościński

STYCZEŃ

  • 24.01.2018Małopolski Konkurs Matematyczny (etap rejonowy)odp. mgr G. Bubula
  • Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „Olimpusek” (kl. II i III)odp. angliści 0-III, koordynator –  mgr Ewa Dziewierz
  • Konkurs matematyczno – informatyczny „Matik”odp. mgr M. Danek, mgr I. Długosz, mgr J. Nowak
  • Konkurs poetycki „Szkoła częścią mojego świata” (w ramach obchodów XX-lecia powstania SP 162) – odp. zespół humanistów, mgr J. Frankowska, mgr A. Gruntkowska
  • II etap Ogólnopolskiego Konkursu „Poprawna polszczyzna”odp. mgr J. Frankowska, mgr E. Sobczyk, mgr I. Żak
  • Małopolski Konkurs Języka  Angielskiego klas IV-VII (etap rejonowy) – odp. mgr Anita Kucharczyk (koordynator)
  • Świetlicowy „Mini Playback Show”odp. mgr M.Sikora – Lichoń, mgr N. Radwańska, mgr E. Budzyn, mgr R. Pulikowska, mgr A. Sierżęga
  • Zabawa karnawałowaodp. wszyscy nauczyciele świetlicy
  • Turniej Sportowy klas drugich – odp. wychowawcy klas drugich
  • Turniej Piłki Siatkowej klas VI, VIIodp. mgr Piotr Szafraniec

LUTY

  • Akcja charytatywna „ Walentynki”odp. mgr A. Krawczyk, mgr N. Radwańska, mgr M. Sikora-Lichoń, mgr A. Sierżęga
  • Szkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej  klas IV-VII  – odp. mgr Paulina Matuszewska –Urbanek, mgr Anita Kucharzyk, mgr Małgorzata Solarska
  • Turniej Badmintona klas IV-VII – odp.  mgr Piotr Szafraniec

MARZEC

  • 12.03.2018 – Dzień Matematyki – odp. zespół matematyków
  • 13.03.2018Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik” – odp. …
  • 15.03.2018 – Międzynarodowy konkurs „Kangur”- odp. mgr Agata Wolak, mgr. A.Piwowarczyk
  • 15.03.2018Konkurs pięknego czytania dla klas IV „Szkoła częścią mojego świata” (w ramach obchodów XX-lecia powstania SP 162) odp. mgr  E. Sobczyk, mgr  I. Żak
  • 17.03.2018Dzień Świętego Patryka – odp. mgr Agnieszka Kamińska, mgr Elżbieta Kania-Zębala
  • 20.03.2018Konkurs językowy „Mistrz języka polskiego” I etap – odp. mgr  A. Gruntkowska, mgr M. Jasiówka-Goniakowska
  • 23.03.2018Konkurs „Krakowska Matematyka” – odp. mgr A. Piwowarczyk, mgr A. Wolak, mgr G. Bubula
  • Małopolski Konkurs Języka Angielskiego – etap wojewódzki – koordynator mgr Anita Kucharzyk
  • “Pictionary” – konkurs językowo-plastyczny – odp. angliści 0-III, koordynator: mgr Ewa Dziewierz
  • Szkolny Konkurs Języka Angielskiego – odp. mgr Urszula Stawiarska, mgr Anita Kucharzyk
  • Szkolny Konkurs Plastyczny „Znam testament” mgr Piotr Białas
  • Przygotowanie i udział w rekolekcjach wielkopostnych
  • Uczestniczenie w Drodze Krzyżowej – odp. cały zespół katechetów
  • Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Znam Kraków” – etap szkolny- p. mgr J.Ziętara, p .mgr P. Łuszczek
  • III etap Ogólnopolskiego Konkursu „Poprawna polszczyzna” (według oferty zewnętrznej) – odp. p. mgr J. Frankowska, p. mgr E. Sobczyk, p. mgr I. Żak
  • Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (dla klas V – VII) – odp.mgr M.Danek, mgr I.Długosz
  • Międzyświetlicowy konkurs na Palmę Wielkanocną mgr E. Niżnik, mgr R. Pulikowska, mgr N. Radwańska, mgr A. Kowalcze, mgr D. Serwacka
  • Kiermasz Wielkanocny mgr R. Pulikowska i inni nauczyciele świetlicy
  • Turniej piłki ręcznej klasy VII – odp. mgr U. Chodźba
  • Turnieje Piłki Nożnej klasy VI-VII– odp. mgr T. Gościński
  • Turniej Piłki Koszykowej Dziewcząt mgr M. Pluta

KWIECIEŃ

  • 11.04.2018 – Ogólnopolski Konkurs Online „The Big Challenge” klasy VI,VII ? – odp. mgr A. Kamińska, mgr P. Matuszewska- Urbanek
  • 22.04.2018 Dzień Ziemi – odp. mgr E. Walkiewicz, mgr A. Gwóźdź, mgr M. Kozłowska-Jewuła
  • 24.04.2018Konkurs językowy „Mistrz języka polskiego” – II etap szkolny – odp. mgr  A. Gruntkowska, mgr M. Jasiówka-Goniakowska
  • Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej – odp. mgr E. Pędziwiatr, mgr. E. Kania-Zębala, mgr E. Dziewierz
  • Szkolny konkurs plastyczny o tematyce Maryjnej – odp. mgr Wiesława Kaszowska
  • Festiwal Kultury  Szkół Dzielnicy XI – etap międzyszkolny- odp. Zespół Humanistów
  • Warsztaty sportowe klasy 4-6 – odp. nauczyciele wf, matematycy
  • Akcja charytatywna ”Dzieło pomocy O. Pio”odp. mgr M. Sikora-Lichoń, mgr A. Sierżęga, mgr A. Krawczyk, mgr N. Radwańska
  • Świetlicowy Konkurs Literacki– odp. mgr C. Trojanowska, mgr N. Radwańska

MAJ

  • 10.05.2018Badanie diagnostyczne umiejętności polonistycznych uczniów klas czwartych – odp. mgr M. Wróbel, mgr I. Żak
  • 10.05.2018Badanie diagnostyczne umiejętności polonistycznych uczniów klas siódmych – odp. mgr A. Gruntkowska
  • 29.05.2018 – Koncert Jubileuszowy XX-lecia Szkoły w NCK
  • Koncert charytatywny „Pola nadziei” na rzecz Hospicjum św. Łazarza Teatr Ludowy
  • Projekt kostiumu teatralnego z elementami sztuki ludowej- Audycja plastyczno- muzycznaodp. p.mgr M.Krcha- Radecka, mgr M.Majewska, mgr M.Krawczyk
  • Konkurs „Najlepszy germanista klas siódmych” – odp.p. mgr M. Valleau- Wołczyk, mgr J.Lubecka
  • Turniej Piłki Koszykowej Chłopców – odp.p. mgr P.Czajkowski
  • Tydzień pracy twórczejwarsztaty (np. o przyjaźni, o prawach ucznia) – odp. cały zespół
  • Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Znam Kraków” – etap międzyszkolny – odp. mgr  P. Łuszczek, mgr M. Płaczkowska, mgr J. Ziętara
  • Konkurs fotograficzny „Klasa na wycieczce” – odp. mgr E. Sobczyk, mgr J. Ziętara
  • Kiermasz „Prezent dla mamy i taty” – Piknik – stoisko rękodzieło dziecięce – odp. wszyscy nauczyciele świetlicy
  • Warsztaty przyrodnicze, chemiczne w Tygodniu Pracy Twórczej odp. mgr J.Wresiło- Kielar, mgr A.Romaldowska, mgr N.Kuszewska

CZERWIEC

  • Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych klasy V, VI – odp. mgr A. Kamińska, mgr E. Kania- Zębala