e-Twinning w naszej Szkole

Zimowe, krótkie dni spędzamy na tworzeniu lapbooków. Ostatnio powstały dwa. Kolorowy, świąteczny, bożonarodzeniowy oraz błyskawiczny jak czas, o którym opowiada:)

Zimowe rękodzieło klasy 3b:) 

W tym roku obchodzimy 100-lecie Niepodlegości. To wspaniała rocznica i należy ją szczególnie uczcić. Świętujemy wraz z kolegami z innych krajów dzieląc się radością i pomysłami.

Przygotowaliśmy piękną akademię. Były wiersze, pieśni patriotyczne, polonez i … I my tam byliśmy i tego dokonaliśmy:)

Pora zabrać się za poważną pracę:) Przystępujemy do projektu „A journey through learning lapbook”. Wygląda na to, że będziemy się przy tym świetnie bawić. Hałasu narobiliśmy już co nie miara, dzieląc się pomysłami:)

Pierwszy lapbook już gotowy. Oto efekty:)

_._._.        ._._._

Prace ręczne to nasza specjalność, dlatego dołączyliśmy do całorocznego wydarzenia „Happy Key. Dealing with handicrafts”. Postaramy się nie zawieść:)

_._._.        ._._._

14 września, czyli Dot`s Day – Międzynarodowy Dzień Kropki:) Skąd się wziął Dzień Kropki? Co można wyczarować z kropki? Po co nam kropki? Z resztą, zobaczcie sami …

_._._.        ._._._

Właśnie otrzymaliśmy fantastyczną wiadomość!

Nasz projekt „My City” otrzymał Odznakę Jakości eTwinning!!!

Jesteśmy bardzo dumni:)

_._._.        ._._._

Witamy po wakacjach! To my 3B!

Zaczynamy z przytupem, a raczej z Policją🙂 Po wakacjach pora przypomnieć kierowcom, że dzieci wróciły do szkoły i znów powinni bardzie uważać w okolicach szkół i przedszkoli. Zorganizowaliśmy wydarzenie „Safety road to school” i pomagaliśmy policjantom udając ofiary wypadków drogowych i przestrzegając kierowców, aby nie jeździli zbyt szybko. Poniżej efekty naszej PRACY:)

_._._.        ._._._

2018/2019

_._._.        ._._._

Ten rok minął nam bardzo szybko. Robiliśmy mnóstwo fantastycznych rzeczy. A najważniejszy z nich był projekt „My City”. Poznaliśmy Kraków, z każdej strony i w wakacje możemy już oprowadzać rodzinę i przyjaciół po naszym pięknym mieście snując niekończące się opowieści:) Efektem naszej pracy jest wirtualna książka, która zawiera prace nasze i naszych kolegów z Ukrainy, Turcji, Albanii, Serbii czy Włoch.

Mamy nadzieję, że kolejny rok będzie równie udany.

A teraz ruszajcie na wakacje i bawcie się dobrze!

_._._.        ._._._

I już maj i przepiękne święto – Dzień Mamy. Wiecie, że chociaż Mamy obchodzą swój dzień na całym świecie, to nie wszystkie obchodzą je 26 maja, tak jak Mamy w Polsce. W wielu krajach ten szczególny dzień przypada w marcu:) 

Miesiąc później świętować będą również Tatusiowie. Pamiętamy o Was i równie mocno Was kochamy!

Aby uczcić szczególnie nasze drogie Mamy i kochanych Tatusiów wzięliśmy udział w wydarzeniach „Happy Mother`s Day” oraz „Father`s Day around the world” i już szykujemy wierszyk, piosenki i prezenciki…

_._._.        ._._._

Wiosna coraz śmielej wkracza do Krakowa i zbliżają się święta wielkanocne, a my zostaliśmy zaproszeni do projektu „Hello Spring! Hello Easter!”. Oto co udało nam się stworzyć:)

Bawiliśmy się w mistrzów pointylizmu, stworzyliśmy pisanki w rozmiarze XXL i uszyliśmy urocze zajączki:))))

_._._.        ._._._

Mandala to rysunek na planie koła. Wywodzi się z tradycji hinduskiej, a jej nazwa oznacza “koło życia, cały świat, święty krąg”. Koło uważane jest za symbol harmonii i doskonałości. Tworzenie mandali pomaga w odzyskaniu równowagi i harmonii węwnętrznej. Postanowiliśmy sprawdzić czy to działa:)

_._._.        ._._._

Zadbaliśmy o piękną oprawę święta naszych Babć i Dziadków. Podzieliliśmy się pomysłami i wrażeniami z kolegami z innych krajów na stronach wydarzenia Grandmother`s & Grandfather`s Day”, którego byliśmy organizatorami. Było warto! 

_._._.        ._._._

Koniec starego roku i początek nowego był dla nas bardzo intensywny. Współpracowaliśmy z naszymi partnerami tworząc wiele ciekawych prac (projekt „Creation – the place of happiness”).

Zaczęło się od świątecznych dekoracji sali i naszych domów. Tworzyliśmy choinki, anioły i zmrożone solą świeczniki. Zadbaliśmy o nastrojową muzykę nagrywając utwór „A kto wie?”. Przygotowaliśmy też swiąteczne prezenty dla rodziców.

A potem było równie twórczo. Chcieliśmy przywołać trochę zimy, więc powstała cała galeria mroźnych drzew. Przenieśliśmy się nawet na Antarktydę, aby lepiej poznać żyjące tam pingwiny, które zainspirowały nas do kolejnych prac…

_._._.        ._._._

Kiedy nadchodzi grudzień wszyscy zaczynamy myśleć o Mikołaju i świętach. Dookoła, w sklepach, w radiu zaczynają rozbrzmiewać świąteczne melodie. I wpadliśmy na pomysł, aby zebrać te piękne utwory z różnych stron Europy w jednym miejscu. Przygotowaliśmy europejską „tablicę”, na której każdy uczestnik wydarzenia „Christmas – time of carols, pastorals and winter songs” może zamieścić nagranie kolędy, pastorałki czy też po prostu zimowej piosenki ze swojego kraju. Nasze wydarzenie liczy już 89 członków i możemy posłuchać już pierwszych piosenek, m.in. z Grecji, Turcji czy Chorwacji. 

_._._.        ._._._

Jesień dobiega końca, a my mamy za sobą mnóstwo świetnej zabawy, a przed sobą kolejne rewelacyjne pomysły do zrealizowania. A oto efekty naszej jesiennej kreatywności (projekt „Creation – the place of happiness”):

_._._.        ._._._

20 listopada zaczęliśmy jeszcze jedno wydarzenie „Chwila z książką” („Moment with a book”), które sami zainicjowaliśmy. Akcja skierowana była, choć mamy nadzieję że nadal jest:) do dzieci i rodziców. Chcieliśmy zachęcić do czytania nawet w bardzo krótkich chwilach. Zorganizowaliśmy w naszej szkole biblioteczkę dla rodziców, z której będą mogli skorzystać, kiedy czekają na swoje dziecko. 
Zachęcamy do uzupełniania naszej biblioteczki książkami, które już przeczytaliście i możecie przekazać innym:)

_._._.        ._._._

20 listopada cały świat obchodził Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka zainicjowany w 1986 roku przez Polskę. Przyłączając  się do wydarzenia „Child Rights Day” świętowaliśmy wraz z dziećmi z Litwy, Rumunii, Turcji, Portugalii, Włoch, Chorwacji, Ukrainy, Tunezji, Francji i …. jeszcze wielu innych państw.

_._._.        ._._._

Co będzie dalej? Przed nami kolejne wydarzenie „The Independence Day – Dzień Niepodległości”. Tym razem bardzo patriotycznie. Były gazetki o 11 listopada, robiliśmy kotyliony, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Wzięliśmy też udział w przepięknej akademii.

 

_._._.        ._._._

W szkole też ciągle coś się dzieje, więc postanowiliśmy to pokazać innym. Właśnie rozpoczął się Tydzień Rekasu i zachęcamy do niego kolegów i koleżanki z innych krajów. Nasze wydarzenie „Relaxation Week” liczy już 18 członków, a to dopiero pierwszy dzień.

Pierwsze organizowane przez nas wydarzenie i 29 członków:) Bardzo dziękujemy i cieszymy się, że relaksowaliście się razem z nami.

A oto efekty naszej międzynarowej relaksacji:)

_._._.        ._._._

„The beauty of autumn” to kolejne wydarzenie, w którym bierzemy udział. Spędzamy czas z rodzinką na spacerach i wycieczkach i fotografujemy jesień. Ile kolorów? Ile odcieni? Poznajemy uroki jesieni w całej Europie.

  

_._._.        ._._._

Lubimy łamać szyfry, odkrywać tajemnicze obrazki, więc przyłączyliśmy się do wydarzenia „Code Week 2017”. Zabawa była wyśmienita, a my uczyliśmy się kodować i odkodowywać, na razie na papierze, ale nauczymy się też na komputerze:)

_._._.        ._._._

Rok zaczęliśmy od udziału w wydarzeniu międzynarodowym „Wind Rose”. W ruch poszedł papier, nożyczki i powstały piękne pastelowe wiatraczki.

_._._.        ._._._

Pracujemy też nad drugim projektem „Creation – the place of happiness”. Tworzymy piękne jesienne kompozycje i szukamy niebanalnych rozwiązań.  Pierwsze efekty już są. Zobaczcie:)

  

_._._.        ._._._

Trochę podrośliśmy przez wakacje i wróciliśmy do szkoły jako 2B🙂 Rok szkolny się zaczął, a my zaczęliśmy kolejne projekty. Tym razem sami postanowiliśmy być założycielami projektu i zaprosić innych do współpracy. Udało się:)

Projekt „My City” cieszy się zainteresowaniem kolegów i koleżanek z innych krajów.  Właśnie odbyliśmy z naszą panią wycieczkę wokół krakowskich Plant, aby lepiej poznać nasze miasto. Teraz pracujemy nad zabytkami Krakowa. Przed nami cały rok pracy, więc na ostateczne efekty będziecie musieli trochę poczekać.

 

JESIEŃ 2017

_._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._._.

wiosna 2017

Witamy ponownie po przerwie. Znów współpracujemy z kolegami z całej Europy przygotowując razem megaciekawe projekty.

Zaczęliśmy w tym roku od projektu „Our Fairy Tales”. Przygotowaliśmy „Legendę o pierścieniu św. Kingi”:

Przyszła wiosna i dołączyliśmy do projektu „Migratory birds”.

Żeby nam się nie nudziło, postanowiliśmy odkryć gry dzieciństwa naszych rodziców i dziadków w projekcie „Game life”. Mamy już gotowe logo.

W wolnej chwili wzięliśmy udział w wydarzeniu „I`m flying”. Było fantastycznie. 

A to nie koniec:)

Klasa 1b z panią Kasią Hańderek i panią Ewą Pędziwiatr

etwinning - logo 1

W naszej Szkole realizujemy również projekty międzynarodowe. W 2012r. naukę i zabawę z kolegami z innych krajów rozpoczęła pani Katarzyna Ejgierd-Aksamit (bibliotekarka) oraz pani Agnieszka Kamińska (nauczyciel j. angielskiego) wraz z uczniami klas IV-VI. Co roku biblioteka szkolna przygotowuje nowy, ciekawy projekt doceniany w innych krajach.

Szczegóły na stronie Biblioteki w dziale PROJEKTY.

W 2014r. swoją przygodę z e-Twinningiem rozpoczęli również uczniowie klas młodszych (klasy 1c) wraz ze swoim wychowawcą panią Katarzyną Hańderek oraz panią Ewą Pędziwiatr, nauczycielem j. angielskiego. Oni również mają już za sobą pierwsze projekty i zebrali pierwsze pochwały za swoje dokonania.

Co ciekawego udało im się zdziałać – zapraszamy do obejrzenia:

Projekt „A Happy Family”

Loga 201403191557

201403191561 201403211566

Projekt „A long time ago…”

A long time ago - Map of Members 1 A long time ago - Map of Members 2

Pomysł na słownik stworzony do legendy, który został przygotowany przez naszych uczniów, bardzo spodobał się współpartnerom projektu. Właśnie powstaje „Wielki słownik legend”.

Na razie możecie obejrzeć polski słownik – klasy 2c:) Polish dictionary – The Legend of Cracow Dragon – kliknij