Mały Samorząd Uczniowski

PRZEDSTAWICIELE MAŁEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

w roku szkolnym 2019/2020

Przewodniczący: 

Zastępcy: 

Opiekunowie: p. Marta Goszczyńska, p. Barbara Cora, p. Marzena Michalik

Z inicjatywy Małego Samorządu w szkolnym ogrodzie powstało żonkilowe pole nadziei.

Trochę historii:  

Wiosną 1998 roku w parkach krakowskich zakwitły pierwsze polskie “pola nadziei”. Organizacja MCCC przekazała 350 tysięcy żonkilowych cebulek oraz niezbędną do przeprowadzenia akcji pomoc i wiedzę. Cebulki  zasadzono na Plantach, w parku Kultury i Wypoczynku przy Alei Jana Pawła II, na bulwarach wiślanych w okolicy Centrum Sztuki i Techniki Japoskiej „Manggha”, w Parku Krowoderskim, na bulwarach przy al. Powstańców Warszawy, w Parku Jordana, na polanie pod Kopcem Kościuszki i w ogrodzie Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 znajdującym się obok budynku Hospicjum.

W 2002 roku Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie ogłosiło ogólnopolski program Pól Nadziei dla polskich pozarządowych organizacji hospicyjnych. Dzięki temu od 2003 roku akcja jest organizowana w innych miastach Polski dla chorych w tamtejszych hospicjach.

       Wiosną żółte kwiaty będą ozdabiały szkołę, ale też będą przypominały wszystkim o potrzebie solidarności z ludźmi ciężko chorymi i umierającymi. W akcji uczestniczyły przedstawicielki MSU: Konstancja i Hania oraz uczniowie klas IIIa i IIId z wychowawczyniami.

Z okazji Dnia Nauczyciela Mały Samorząd Uczniowski zaproponował koleżankom i kolegom wykonanie pracy plastycznej, napisanie tekstu literackiego, który przedstawiałaby Ich Panią nauczycielkę. Wśród prac były kolorowe laurki, portrety wykonane różnym i technikami, rysunki, wiersze, opisy, życzenia. Prace ozdabiały szkolne korytarze. Każda z Pań po cichu liczyła na to, że znajdzie swój portret. Z ciekawością udały się na poszukiwania samej siebie.  Było wiele radości i śmiechu! Wystawa wzbudziła zainteresowanie starszych koleżanek, kolegów i rodziców. Nikt nie przeszedł obok niej obojętnie!

                                                                                   Mały Samorząd Uczniowski

W dniu 30 września 2019r. w naszej Szkole odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego. Spośród uczniów klas drugich i trzecich wyłoniono 14 kandydatów. Każdy z nich przygotował plakat wyborczy i zaprezentował siebie oraz pomysły, które chciałby zrealizować dla społeczności uczniowskiej w roku szkolnym 2019/2020.                                                                                      

W tym dniu, uczniowie samodzielnie wypełnili karty do głosowania i wrzucili je do urny wyborczej. Po podliczeniu głosów okazało się, że w Małym Samorządzie Uczniowskim będą działały: Elena Majcher, Hanna Gawor, Konstancja Kapela i Olga Lniany.                                                                  

Wszystkim uczniom dziękujemy, a wybranym uczennicom gratulujemy!

                                                 Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego