Dzieci z Twórczego Myślenia na Festiwalu Kolorów Holi

Dzieci z Treningu Twórczego Myślenia uczestniczyły w Festiwalu Kolorów Holi na Stadionie Korony. Gdy zaczyna się Holi, znikają wszelkie podziały. Przestają liczyć się kasty i religie. Na ulicach panuje radość, a ludzie są dla siebie bardziej życzliwi niż zwykle. Holi to czas przebaczenia. I pierwszy dzień wiosny w indyjskim kalendarzu. Nie ma na świecie drugiego tak kolorowego święta jak Holi, zwanego zresztą też Festiwalem Kolorów. Starzy znajomi czy obcy sobie ludzie, bez różnicy, obsypują się wtedy kolorowymi proszkami. W Polsce Festiwal Kolorów Holi cieszy się coraz większą popularnością. Pozwala poznać inną kulturę, kolorowy, wesoły świat bez nienawiści i kłótni.
Festiwal Kolorów Holi wiąże się z uroczym zwyczajem darmowego przytulania. Darmowe przytulanie (ang. Free Hugs Campaign) – ruch, który swój początek miał w 2004 roku i był szeroko rozreklamowany w 2006 dzięki wideoklipowi na YouTube. Uczestnicy w czasie akcji oferują nieznajomym w miejscach publicznych darmowe uściski i unoszenie do góry.
Kampania jest przykładem bezinteresownych aktów życzliwości, altruistycznych zachowań wykonanych tylko w celu uszczęśliwienia innych osób.
W drugiej części wycieczki przeszliśmy przez Kładkę Ojca Bernatka, potem Bulwarami Wiślanymi (dzieci bezbłędnie rozpoznały Cricotekę, nie ma w tym nic dziwnego – były tam wcześniej na warsztatach i kilku przedstawieniach). Dotarliśmy do Placu Bohaterów Getta, gdzie dzieci zapoznały się z historią tego miejsca.
Comments are closed.