Dzień Dziecka z Muzeum I Wojny Światowej w Forcie św. Benedykta

Szanowni Państwo,
Tradycyjny Oddział C. i K. Regimentu Artylerii Fortecznej No. 2 barona Edwarda von Beschi – Twierdza Kraków i Muzeum I Wojny Światowej (w budowie) we współpracy z Fundacją Nasz Kraków mają zaszczyt zaprosić na
DZIEŃ DZIECKA (MAŁEGO I DUŻEGO) Z MUZEUM I WOJNY ŚWIATOWEJ:
1 czerwca 2019 r. w Dzień Dziecka zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i te znacznie starsze dzieci 🙂 na „Dzień Dziecka z Muzeum
I Wojny Światowej” w Forcie Świętego Benedykta.
Bramy Fortu będą otwarte dla naszych gości w godzinach 12:00 – 18:00
Animatorzy i przewodnicy w historycznych mundurach wojskowych z I wojny światowej przybliżą dawno zapomniane historie z lat 1914 – 1918.
Na odwiedzających Fort Świętego Benedykta, już od samego wejścia, czekać będzie wojskowy posterunek kontrolny, gdzie każdy zapozna się z zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie obiektu i otrzyma bezpłatny bilet wstępu.
Na terenie fortu będzie można zobaczyć replikę 8 cm armaty wz. 1905/08, która wiozła w ostatnią drogę prochy gen. Ottokara Brzoza-Brzeziny – twórcy artylerii Legionów Polskich oraz obozowisko z okresu I wojny światowej, a o pełnych godzinach, począwszy od 12:00, armata będzie oddawała wystrzał na pamiątkę 100-lecia niepodległości Polski.
Najmłodsi będą mieli możliwość odbycia „błyskawicznego” szkolenia artyleryjskiego zakończonego wydaniem certyfikatu, jak również spróbowania swoich sił na trenażerze do ćwiczenia pchnięć bagnetem oraz odpocząć po zwiedzaniu Fortu przy partyjce gry planszowej „Na Belgrad 1914”. Podczas zwiedzania Fortu będą mogli wziąć udział w tematycznych quizach i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w historycznym mundurze.
Na zwiedzających Fort Świętego Benedykta czekać będzie wystawa artefaktów z I wojny światowej, wystawa fotograficzna „Austriacko-węgierskie fortyfikacje nadgraniczne 1914 – 1918”, wielkoformatowe zdjęcie portu Flotylli Wiślanej pod Wawelem o wymiarach 5×2,5 m, ekspozycja mundurów, a w tym mundury austriacko-węgierskie, niemieckie, Legionów Polskich i Wojska Polskiego, serbski, rumuński, turecki i rosyjskie z okresu I wojny światowej. Podczas zwiedzania fortu będzie można również doświadczyć jak działała artyleria w fortecznych kazamatach dzięki użyciu repliki armaty czarnoprochowej.
Te wszystkie atrakcje po rejestracji obecności i otrzymaniu bezpłatnego biletu będą czekały na naszych gości na Forcie Św. Benedykta w dniu 1 czerwca 2019 r.
Zapraszamy!
Comments are closed.