FERIE W SZKOLE NIE MUSZĄ BYĆ NUDNE

W tym roku po raz kolejny dołączyliśmy do akcji Zima w szkole. Przez dwa tygodnie ferii zimowych uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach sportowo- rekreacyjnych, muzycznych, tanecznych, multimedialnych, matematycznych oraz ruchowych.

Dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych warsztatach i zajęciach prowadzonych przez krakowskie muzea. W Muzeum Archeologicznym podczas warsztatów Uzdrawianie w Egipcie dzieci zdobywały wiedzę o szeroko pojętej medycynie starożytnego Egiptu. Zajęcia ukazywały niezwykłe umiejętności egipskich lekarzy, którzy posiadali ogromną wiedzę na temat ludzkiego ciała. Na koniec  uczestnicy wykonali własne woreczki zapachowe, z wykorzystaniem oleju kokosowego i olejków eterycznych oraz własnej roboty krem. W Muzeum Historycznym podczas warsztatów W poszukiwaniu krakowskiego koguta uczniowie przekonali się, że w krakowskich legendach, tradycjach, a nawet sztuce różnych epok często pojawia się kogut. W drugiej części zajęć wykonali barwny witraż przedstawiający koguta związanego z legendą o pałacu Pod Krzysztofory. Wizyta w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK umożliwiła uczniom obejrzenie prac prezentowanych w muzeum, w których dużą rolę odgrywał kolor. Dzieci zapoznały się z wybranymi elementami teorii barw oraz stworzyły własne prace inspirowane tymi dziełami i zimową aurą.

Zorganizowanie zostały wycieczki do Kopalni Soli w Bochni oraz do Doliny Wierzchowskiej. W drugim tygodniu ferii dzieci odwiedziły Papugarnię, w której spotkały różne gatunki oswojonych papug. Niezwykle atrakcyjne dla dzieci było to, że  papugi można było zobaczyć z bliska, dotknąć je,  nakarmić, a czasem nawet zamienić z nimi kilka słów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z programowania, podczas których dzieci z tworzyły animacje w środowisku Scratch. W ramach  Festiwalu Teatrów dla Dzieci uczniowie zobaczyli spektakl Super Piotruś Pan, opowiadający o prawdziwej miłości i przyjaźni, której główny bohater nie chce dorosnąć. Uczniowie bardzo chętnie spędzali czas w grocie solnej, w której dzięki odpowiedniemu mikroklimatowi mogli cieszyć się czystym powietrzem. Dzieci z ochotą uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, zajęciach plastycznych, tańcach zumby oraz zabaw na basenie.

Czas spędzony z rówieśnikami był doskonałą okazją do odpoczynku i nabrania sił do pracy w drugim okresie.

Więcej zdjęć znajduje się na Dysku Google pod adresem: https://drive.google.com/open?id=1kDO9q26U7Gke-bi6GSjh8WOmIbA51GKR

mgr Violetta Reklińska,

mgr Jolanta Marzec

Comments are closed.