Igrzyska mitologiczne

Uczniowie wszystkich klas piątych przez wiele dni w tym roku szkolnym poznawali na lekcjach języka polskiego zagadki i tajemnice greckiej mitologii, pochodzenie bogów i herosów, ich przygody, sukcesy oraz porażki. Jakież było ich zdziwienie, kiedy pewnego dnia przyszedł do nich list od samego władcy Zeusa, zapraszający ich 28 lutego na małą salę gimnastyczną, w celu wzięcia udziału w Mitologicznych Igrzyskach!
Odziani od stóp do głów w greckie chitony, uzbrojeni w miecze, łuki oraz inny oręż, dzierżący w dłoniach rozmaite boskie atrybuty, zjawili się tłumnie pod wymyślonymi przez siebie sztandarami, z hasłami zagrzewającymi do boju na ustach. Nikt nie mógł się wymigać od brania udziału w konkurencjach!
Każda klasa podzieliła się na cztery zespoły, którym patronowali: Apollo, Hermes, Hera i Atena. Przed tymi drużynami postawiono rozmaite zadania, sprawdzające zarówno tężyznę fizyczną (na przykład „dyktando biegane”), ogólną wiedzę z mitologii (w postaci quizów, krzyżówek i wykreślanek), ale także zmysł praktyczny (projektowanie stroju antycznego, zgodnego z olimpijską modą) oraz talent artystyczny (stworzenie kolejnego mitu i zilustrowanie go).
Sam Zeus i jego pomocnicy, w których wcielili się członkowie Samorządu Szkolnego oraz uczniowie klasy 6 D, nie mogli wyjść z podziwu nad zaangażowaniem i kreatywnością młodych miłośników mitologii. To były wspaniałe igrzyska, podczas których panowała zasada fair play.
Wszyscy spisali się znakomicie. W rozgrywkach zwyciężyła klasa 5 C, drugie miejsce zajęły ex aequo 5 A i 5 H, a na trzecim miejscu podium stanęła 5 G. Gratulujemy!
Comments are closed.