„Lato w szkole 2019”, czyli w naszej szkole jest fajnie nie tylko w trakcie roku szkolnego

Od początku wakacji, to jest od 24 czerwca, przez 4 tygodnie uczniowie naszej  mogli uczestniczyć w akcji „Lato w szkole 2019”. W tym roku staraliśmy się tak zorganizować plan zajęć, żeby wszyscy dobrze się bawili, rozwijali swoje zainteresowania i czegoś się też nauczyli. Dzieci poznały zasady gry w speedball i mogły pograć pod nadzorem trenera. Brały również udział w zajęciach sportowych w KSOS i w Parku Wodnym.

W ramach wycieczek poza Kraków zwiedziliśmy skansen w Wygiełzowie, gdzie odbyły się warsztaty teatralne oraz zamek i skansen w Dobczycach. Uczestniczyliśmy w pikniku zorganizowanym na terenie Centrum Rozwoju Com-Com Zone w Nowej Hucie, który dotyczył bezpiecznego spędzania czasu w trakcie letniego wypoczynku. Dzieci odwiedziły różne krakowskie muzea: Archeologiczne, Geologiczne, Historyczne, Gier Video. Zwiedzały podziemia Rynku, wieżę ratuszową, smoczą jamę. Uczniowie zapoznali się z pracą dziennikarzy telewizyjnych, zwiedzając i nagrywając swój program w telewizji TVN, oraz z pracą dziennikarzy radiowych radia Kraków. Po raz pierwszy skorzystaliśmy z atrakcji wypoczywając na plaży w Bobrowym Rozlewisku w Zabierzowie Bocheńskim. Braliśmy też udział w programie Królewskie Wakacje, który cieszy się wśród dzieci wielką popularnością. Oprócz wyjść i wycieczek, dzieci w szkole uczyły się śpiewać, miały zajęcia plastyczne, z języka angielskiego oraz z programowania.

Pozostaje nam tylko życzyć udanych następnych tygodni wakacji i zapraszamy do naszej szkoły na kolejną zimową (podczas ferii) i letnią akcję.

Jolanta Marzec & Violetta Reklińska

Zdjęcia do pobrania:

https://drive.google.com/drive/folders/1iMfA42wSVr5N9F56FSOZWWOx8NXFgRCC?usp=sharing

Comments are closed.