Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych – relacja

Już tradycyjnie 3.12.2018r. odbyły się w naszej szkole obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W tym roku przewodnie hasło brzmiało „Integracja Ty i ja – więcej nas łączy niż dzieli”.
Tego dnia w szkole odbywały się liczne inicjatywy. Pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach sensorycznych przybliżających w formie zabawy trudności osób niepełnosprawnych. Uczniowie musieli m.in. poradzić sobie z przemierzeniem leśnej ścieżki pełnej szyszek i kamieni na jednej nodze ze wsparciem kul, uczyli się słów w języku migowym, rozpoznawali przedmioty w specjalnie przygotowanych goglach z ograniczonym polem widzenia, rozróżniali warzywa i owoce za pomocą zmysłu węchu.
Uczniowie klas czwartych zmierzyli się w turnieju uważnego słuchania, podczas którego dowiedzieli się, że wiele wśród sławnych osób to osoby niepełnosprawne.
W wielu klasach wolontariusze na 162% czytało klasom bajki terapeutyczne. A wszyscy uczniowie podczas aktywnych przerw mogli pobawić się razem pomocami, które wykorzystywane są zajęciach rewalidacyjnych z uczniami niepełnosprawnymi.
Dopełnieniem całego dnia były pogadanki na zajęciach z wychowawcą o osobach niepełnosprawnych, ich możliwościach, potencjale, pasjach, zainteresowaniach i zdolnościach.
Na koniec podsumowano i ogłoszono wyniki konkursów: plastycznego i technicznego propagujących idee integracji.Tego dnia wszyscy uczniowie dobrze się bawili i jeszcze lepiej zrozumieli, że więcej wszystkich łączy niż dzieli! DZIĘKUJEMY ZA AKTYWNY UDZIAŁ.

  

Comments are closed.