Międzynarodowy Dzień Teatru

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca, koło teatralne działające w naszej szkole wystawiło spektakl pod intrygującym tytułem : „Nie daleki nam, lecz bliski, ten poeta jest – Gałczyński”, który mieli okazję oglądać uczniowie klas IV-VIII.
Oczom licznie zgromadzonych w Kąciku Szaferka widzów ukazała się prosta scenografia, przedstawiająca drzewo, ławeczkę i pufy. Zaczęło się lirycznie – dwoje młodych aktorów, zapowiedzianych przez narratora, deklamowało piękną poezję Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Kiedy już wszystkim zaczęło się wydawać, że spektakl będzie poważny oraz refleksyjny, na scenę wkroczyły postaci „trochę nie z tej bajki”, prezentując scenki z Teatrzyku Zielona Gęś  i rozbawiając publiczność, która bawiła się znakomicie (wniosek ten formułujemy na podstawie ustnych ankiet, przeprowadzonych po spektaklu).
Szczególny zachwyt wzbudził Lot i jego nieposłuszna żona, którzy w wypowiedziach pomagali sobie znakami interpunkcyjnymi, zapisanymi na kartkach (dla lepszej ekspresji) oraz Adam (ubrany w strój Adama) i Ewa, kłócący się z wężem o jabłko. Na wyżyny kunsztownej dykcji wspięli się młodzi adepci Melpomeny, którzy deklamowali „Strasną zabę – wiersz dla sepleniących”. Były też ody do ogórków, które nie chcą śpiewać i prośby o to, by kochać wróbelki. A wszystkiemu przyglądał się z ławeczki razem ze swoją żoną sam autor, Konstanty, ciesząc się, że jego twórczość pozostaje żywa, wciąż wzrusza i bawi kolejne pokolenia.
To było prawdziwe święto teatru!
                                                                                                                      Magdalena Wróbel
Opiekunka koła teatralnego
Comments are closed.