O szkole

Szkoła Podstawowa nr 162 im. Władysława Szafera w Krakowie to placówka przyjazna uczniom. Nasza szkoła jest miejscem bezpiecznego, radosnego wzrastania i twórczego rozwoju ucznia, zapewniająca osiągniecie sukcesu na miarę możliwości każdego dziecka.

sp162-foto-ulica

Nasza szkoła posiada certyfikat szkoły z klasą, szkoły z klasą 2.0, szkoły bez przemocy, uczniowie z klasą itd. W naszej szkole uczniowie uczą się w ponad pięćdziesięciu oddziałach szkolnych.

Nauka w szkole to nie tylko klasyczne lekcje z podręcznikami i zeszytami. Nauczyciele starają się wprowadzać nowoczesne metody i formy nauczania. Kształtujemy postawy patriotyczne organizując stałe, tematyczne wycieczki po Krakowie i okolicy, uczestniczymy w imprezach kulturalnych miasta. Dbałością otaczamy estetykę wnętrz i otoczenia szkoły. Na zajęciach plastycznych i muzycznych kształtujemy zamiłowanie do sztuki i pracy. Uczniowie mogą prezentować swoje prace na wystawach i pokazach szkolnych a także w szkolnych galeriach. Organizujemy stałe imprezy takiej jak Piknik Rodzinny, Tydzień Profilaktyki, Tydzień Pracy Twórczej oraz Koncerty Charytatywne.

Kładziemy również nacisk na samodzielność i wykorzystanie wiedzy w praktyce. Staramy się rozwijać wszystkie zainteresowania uczniów. Na terenie szkoły działa kilkadziesiąt kół zainteresowań dla uczniów z klasa I – VII.

W szkole dbamy również o fizyczny rozwój dzieci.

Szkoła dysponuje wieloma specjalistycznymi pracowniami i gabinetami:

• trzy nowocześnie wyposażone pracownie komputerowe połączone kablem światłowodowym z internetem,
  • internetowe centrum informacji multimedialnej,
  • dwie sale gimnastyczne i sala do ping-ponga,
  • salka do gimnastyki korekcyjnej,
  • sala taneczno-baletowa,
  • trzy klasopracownie przyrodnicze,
  • cztery pracownie językowe, w których uczniowie uczą się w kilkunastoosobowych grupach,
  • pracownie muzyczna, plastyczna i techniczna,
  • sale dla klas integracyjnych,
  • gabinet psychologa szkolnego,
  • gabinet pedagoga szkolnego,