Piknik jest super!

Majowy piknik stał się  już tradycją naszej szkoły  i wpisał się na listę imprez organizowanych cyklicznie  w dzielnicy Podgórze Duchackie. Dziewiętnasty z kolei Rodzinny Piknik Regionalny, w związku z jubileuszem 20-lecia naszej szkoły, odbywał się pod hasłem Szkoła częścią mojego świata. Podczas tegorocznego sobotniego spotkania uczniowie naszej szkoły mieli okazję do zaprezentowania swoich talentów artystycznych przed  rówieśnikami, rodzicami i przybyłymi gośćmi. W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością: przewodniczący Rady Miasta – pan Bogusław Kośmider, Radna Miasta Krakowa – pani Marta Patena, z-ca przewodniczącego Rady Dzielnicy XI- pan Kazimierz Bożek, radna Dzielnicy XI – pani Danuta Zamulińska oraz wielu byłych nauczycieli szkoły, dla których piknik jest doskonałą okazją do spotkania i wspomnień.

Jako pierwsi prezentowali się na scenie uczniowie klas tanecznych przygotowani przez panią Annę Nosek-Sałatyńską i panią Aleksandrę Czopek. Ich występy w tańcu nowoczesnym zachwyciły publiczność układem choreograficznym i piękną kolorystyką strojów. Następnie uczennice z klas drugich, uprawiające gimnastykę artystyczną pod kierunkiem pani Beaty Piwnik, zaprezentowały się w dwóch układach zespołowych oraz trzech indywidualnych. Ich występ wzbudził aplauz  i nieskrywany podziw dla umiejętności małych artystek. Podczas pikniku nie brakowało popisów recytatorskich, wśród nich była wzruszająca inscenizacja „Cokolwiek uczyniliście jednemu…” w wykonaniu uczniów klasy 4d, zabawna interpretacja  „Rzepki”  Juliana Tuwima oraz deklamacja pięknych wierszy przez laureatów konkursów, które odbyły się w ramach Festiwalu Szkół Dzielnicy XI. Występy taneczne i aktorskie popisy przeplatane były występami młodych piosenkarzy. Laureaci III Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, próbując dorównać takim gwiazdom jak Adele czy Ozzy Osbourne.  Zwycięzcy  tego konkursu, organizowanego przez naszą szkołę, odebrali na scenie nagrody z rąk pani dyrektor Marii Baran. Piosenką zachwycili nas  też – a to za sprawą niezwykłego głosu oraz oryginalnego, autorskiego tekstu – uczniowie Gimnazjum nr 77, którzy pojawili na naszej scenie po raz pierwszy. Największe zaciekawienie wzbudziły jednak występy grupy „Cup song przygotowanej przez panią Małgorzatę Krawczyk oraz laureatki szkolnego konkursu „Mam talentorganizowanego przez SU. Podczas obu tych występów wokaliści sami tworzyli sobie podkład muzyczny, rytmicznie klaszcząc i stukając plastikowymi kubeczkami.

Organizatorzy pikniku nie zapomnieli o przypadającym w tym dniu święcie – Dniu Matki. Chór szkolny prowadzony przez panią Magdalenę  Majewską  zaśpiewał piosenki specjalnie dla mam,  a dzieci mogły zakupić drobne upominki na stoisku Wolontariat na 162 % lub wykonać własnoręcznie, pod kierunkiem nauczycieli, drzewko szczęścia dla swojej mamy.

Piknik organizowany przez naszą szkołę to nie tylko program artystyczny prezentowany na scenie. Amatorzy sportu (dzieci ze swoimi  rodzicami) mogli wykazać się aktywnością fizyczną,  odwiedzając liczne stanowiska sportowe, których nazwy brzmiały niezwykle tajemniczo: Dzwonnica , Co 4 nogi to nie 2, Zimna Zośka , Małyszomania, Aloha – poczuj Hawaje. Udział w zabawie, potwierdzany na przygotowanej przez organizatorów karcie startowej, był nagradzany specjalną nagrodą, jeśli dziecku udało się zachęcić do niej również rodzica.  Po wysiłku fizycznym dla spragnionych gości przygotowany był beczkowóz MPWiK SA ze zdrową wodą, a na stoiskach można było zakupić przysmaki regionalne, takie jak sery, wędliny, pieczywo czy soki z warzyw, które to produkty dotarły do nas z małopolskich gospodarstw ekologicznych. Od kilku bowiem już lat Festyn Zdrowia jest imprezą towarzyszącą piknikowi.

Warto zauważyć, że obok stałych punktów programu piknikowej imprezy, takich jak ciesząca się olbrzymią popularnością loteria fantowa Rady Rodziców, czy  pokazy hapkido przygotowywane przez panią Edytę Gielas, podczas kolejnych pikników pojawiają się nowe atrakcje. W tym roku jedną z nich było stoisko, przy którym dzieciom, które napisały życzenia dla szkoły w związku z obchodzonym jubileuszem, rozdawano pamiątkowe baloniki z logo szkoły. Oto niektóre z życzeń (o uczniach):

„Życzę szkole 162 samych cudownych uczniów”, „Życzę , żeby w tej super szkole było dużo uczniów”, „Samych najlepszych uczniów ”, „Grzecznych uczniów ”.

Miło było nam, nauczycielom,  czytać takie słowa:

Bardzo lubię tą szkołę”, „Uwielbiam tą szkołę”, „Szkoło nasza, bądź nadal twórcza i radosna”, „Moja szkoło, bądź zawsze ze mną”, „Jesteś najlepsza”.  Chcielibyśmy również, aby spełniły się takie życzenia: „życzę  szkole, aby wychowywała wspaniałą młodzież ”, „żeby żyła wiecznie, dobrze się w niej uczyło i spędzało czas ”, „ …by ta szkoła nadal się tak wspaniale rozwijała …”  .

Były też życzenia adresowane do organizatorów tej corocznej radosnej imprezy:

„Takich samych fajnych Pikników”, „Mega fajnych pikników” , „Jeszcze lepszych pikników”.

Za wszystkie te piękne i wzruszające słowa pragniemy podziękować i zapewnić naszych uczniów, że postaramy się, aby nasza szkoła „zawsze była taka super jak dziś ”.

Warto podkreślić, że organizowany corocznie piknik jest dziełem całej społeczności  szkolnej. Nie byłoby go, gdyby nie zaangażowanie Rady Rodziców, dyrekcji,  grona nauczycielskiego, ale głównymi jego bohaterami są nasi uczniowi, którzy mogą powiedzieć, że szkoła jest ważną częścią ich świata.

Więcej zdjęć – kliknij tutaj!

                                                                                                       ( J.Zet)

Comments are closed.