Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” – Ustanawiamy razem rekord!

Od 2009 roku w naszej szkole w klasach I-III realizowany jest program fundacji WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”.
Program  polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej.
Dzieci oswajają się   ważnymi zagadnieniami dotyczącymi udzielania pierwszej pomocy, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

Program ten dotarł już do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Dzięki Nauczycielom przeprowadzającym zajęcia i Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy.
Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę ze skali tego projektu. Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych. Skłania to do podejmowania kolejnych wyzwań.

16 października podczas “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”SP z OI nr 162 postanowiła przyłączyć się do akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.
Celem fundacji jest „pokazanie” całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie (czyli uciśnięć i wdechów na fantomach przekazanych przez WOŚP).
W ubiegłym roku w półgodzinnej próbie ustanowienia rekordu na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób z 1132 instytucji.

Czy uda się pobić ten wynik? Mamy nadzieję, że tak, a wszystkich chętnych do wzięcia udziału w akcji zapraszamy 16.10.2014r. o godz. 12:00 do sali 56. Szczegółowe informacje są  dostępne u wychowawców poszczególnych klas.

Każdy kto chce wziąć udział w biciu rekordu w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób, musi przynieść zgodę rodziców następującej treści:

Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przesłanych przez szkołę materiałów, zdjęć mojego dziecka…………………………………… przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w celach promocyjnych.

………………………                                                 ………………………
Data                                                                       podpis rodzica

Podczas bicia rekordu w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób, będą robione zdjęcia, kręcone krótkie filmy, które następnie prześlemy do WOŚP.
Prosimy o przyniesienie zgód na środę, ewentualnie czwartek rano, musimy wiedzieć, ile osób będzie chciało wziąć udział w wydarzeniu.

Wszelkie informacje dostępne są na stronie http://www.wosp.org.pl/uczymy_ratowac/cala_polska_uczy_ratowac

Barbara Cora
Dorota Baran-Flaszowska

Ratujemy i uczymy ratować 2

Comments are closed.