Podziękowanie

Chciałybyśmy serdecznie podziękować wszystkim Rodzicom, którzy wspólnie ze swoimi dziećmi odpowiedzieli na naszą prośbę o przynoszenie drobnych, plastikowych, niepotrzebnych przedmiotów lub ich część. Wykorzystamy je do stworzenia dużego obrazu, barwnego koła w czasie trwania Dnia Otwartego. Pozostałe zabawki zwłaszcza te nadające się do użytku przekażemy w dobre, potrzebujące ręce, a właściwie rączki.
Maria Śmigla
Katarzyna Hańderek
Katarzyna Wójcik
Obraz, będzie rodzajem collage wykonanym z plastikowych zabawek lub ich części, papierów, lub innych drobnych, przyniesionych przez uczniów, niepotrzebnych przedmiotów. Nadamy im nowe znaczenia, staną się częścią naszego planu, naszego działania, aż w końcu naszego dzieła. Będzie to również okazja do wspólnego działania, rozmów o plastiku obecnym w naszej codzienności, o przetwarzaniu, segregowaniu, a więc do budowania świadomości ekologicznej naszych uczniów. Oczywiście nasze działania artystyczne nie są systemowym rozwiązaniem problemu nadmiar plastiku, ale stanowią okazję do zwrócenia uwagi na ochronę środowiska.
W końcu rezultat naszej pracy pozwoli nam w praktyce wprowadzać pojęcia faktury, barwy i jej temperatury, gamy barwnej, rodzajów kompozycji…. Nie po raz pierwszy sięgamy po materiały wtórne, pokazując naszym uczniom jak kreatywnie je wykorzystywać i jak mogą stać się punktem wyjścia w procesie twórczym.
Comments are closed.