6-latek w szkole

Opinie Rodziców 6-latków o naszej Szkole

Moje dziecko rozpoczęło naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej w wieku sześciu lat. Szkoła jest dobrze  przygotowana do adaptacji młodszych dzieci. Jestem bardzo zadowolona z możliwości wcześniejszego posłania mojego dziecka do szkoły. Nie miało ono problemu z adaptacją, poznało wiele koleżanek i kolegów, chętnie brało i nadal bierze udział w konkursach organizowanych w szkole i w klasie. Najważniejsze, moim zdaniem jest  to, że szkoła zatrudnia nauczycieli posiadających pełne kwalifikacje do nauczania sześciolatków.  
K. Majewska

Jestem mamą 7 letniego chłopca. Posłałam go do szkoły rok wcześniej i nie żałuję…  Szkoła Podstawowa nr 162 spełniła nasze oczekiwania. Syn uczy się w mało licznej klasie, dostosowanej  do nauki, i do zabawy. Nauczyciel jest w pełni wykwalifikowanym pedagogiem, który indywidualnie traktuje dzieci, z dużą dawką cierpliwości i uśmiechem na twarzy. A dziecko z radością rano biegnie do szkoły.
Dorota Pitala

Zapisując syna do pierwszej klasy byłam pełna obaw, czy robię właściwie. Kuba nie umiał właściwie czytać (znał tylko litery), nie mógł dłużej skupić uwagi przy wykonywaniu różnych zadań. Nie lubił nawet rysować. Zdania znajomych rodziców były podzielone, znajomych nauczycielek też. Zdecydowałam się z dwóch powodów: 1. Nie chciałam aby chodził drugi rok do zerówki (wypełniając z dużym prawdopodobieństwem te same ćwiczenia). 2. MIAŁ BYĆ W KLASIE Z SAMYMI SZEŚCIOLATKAMI.
Jestem bardzo zadowolona, podjęłam słuszną decyzję!
Marta Potępa

Jestem zadowolona, ponieważ posłałam córkę jako 6-latkę do klasy pierwszej. Szkoła jest dobrze przystosowana. Nauczycielkę bardzo lubi nie tylko moja córka, ja również. Wychowawca ma indywidualne podejście do dzieci. Po roku nauki wszelkie moje wątpliwości zostały rozwiane.
Aneta Ronkiewicz