Samorząd Uczniowski

rok szkolny 2019/2020:

Samorząd Uczniowski kl. IV – VIII

Przewodniczący: Julia Wiater 8e
Z-ca przewodniczącego: Martyna Stręk 8a
Skarbnik: Emilia Fiutowska 8f
Sekretarz: Antonina Matysek 8b

SEKCJA PORZĄDKOWA – lider: Emilia Fiutowska
Uczniowie działający w sekcji::
klasa 8a – Martyna Stręk, Jakub Kopko, Gabriela Janus, Zuzanna Stawska, Bartosz Bujas, Amelia Rerutko, Aleksandra Dziób, Kamila Paściak
klasa 7e – Adrianna Dybek, Kinga Kowalik, Katarzyna Gorczowska
klasa 8f – Małgorzata Łyś, Adela Petlic, Aleksandra Michalak, Milena Momot, Aleksandra Wis, Dominika Tokarz, Emilia Fiutowska,
klasa 7d – Marlena Walczyk
klasa 8c – Mateusz Stokowiec.

SEKCJA ORGANIZACJI IMPREZ – lider: Patrycja Myrek
Uczniowie działający w sekcji:
klasa 7a – Małgorzata Franczyk, Hanna Sikora
klasa 8e – Patrycja Myrek, Julia Wiater
klasa 8d – Martyna Wachta

SEKCJA DEKORACYJNA – lider: Olga Masełko
Uczniowie działający w sekcji:
klasa 5f – Olga Masełko, Michalina Wolak

Opiekunowie SU: Małgorzata Jasiówka-Goniakowska

– . – . – . – . – . – . – . – . – . –

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem dot. zapisu na świadectwie szczególnej aktywności uczniów w Samorządzie Szkolnym.
Dzień Języka Ojczystego
Samorząd Uczniowski naszej szkoły, włączając się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, przygotował Dzień Języka Ojczystego. W dniu 9 listopada uczniowie ze wszystkich klas mogli sprawdzić swoją wiedzę związaną z językiem polskim, odpowiadając na pytania przygotowane przez uczniów z „Patroli Językowych”. Dobre odpowiedzi nagradzane były słodkim upominkiem. Największy zapał do sprawdzania swojej wiedzy wykazali uczniowie z klasy 6e – ustawili się oni w długą kolejkę i cierpliwie czekali na wylosowanie pytania. Zabawie towarzyszyły duże emocje – dobre odpowiedzi nagradzane były okrzykami radości i brawami, a ci, którym się nie udało, wracali na koniec kolejki i ponownie próbowali swoich sił.
W związku z tą zabawą na tablicy Samorządu Uczniowskiego przygotowana została okolicznościowa  gazetka – zapraszamy do czytania ciekawostek związanych z rozwojem naszego ojczystego języka, który odegrał tak ogromną rolę w zachowaniu tożsamości narodowej Polaków.

– . – . – . – . – . – . – . – . – . –