Samorząd Uczniowski

rok szkolny 2018/2019:

Samorząd Uczniowski kl. IV – VIII

Przewodniczący: Magdalena Śmietana 8c
Z-ca przewodniczącego: Marcin Rębacz 5g
Skarbnik: Magdalena Wróbel 8a
Sekretarz: Emilia Fiutowska 7f

Opiekunowie SU: Małgorzata Jasiówka-Goniakowska, M.Vailleau-Wołczyk

 

Mały Samorząd Uczniowski kl. I – III

Przewodniczący: Bartosz Momot
Z-ca przewodniczącego: Bartosz Dańko, Elena Majcher, Gabriela Cygan

Opiekunowie Małego SU: Teresa Schwarz, Marta Goszczyńska

– . – . – . – . – . – . – . – . – . –

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem dot. zapisu na świadectwie szczególnej aktywności uczniów w Samorządzie Szkolnym.
Dzień Języka Ojczystego
Samorząd Uczniowski naszej szkoły, włączając się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, przygotował Dzień Języka Ojczystego. W dniu 9 listopada uczniowie ze wszystkich klas mogli sprawdzić swoją wiedzę związaną z językiem polskim, odpowiadając na pytania przygotowane przez uczniów z „Patroli Językowych”. Dobre odpowiedzi nagradzane były słodkim upominkiem. Największy zapał do sprawdzania swojej wiedzy wykazali uczniowie z klasy 6e – ustawili się oni w długą kolejkę i cierpliwie czekali na wylosowanie pytania. Zabawie towarzyszyły duże emocje – dobre odpowiedzi nagradzane były okrzykami radości i brawami, a ci, którym się nie udało, wracali na koniec kolejki i ponownie próbowali swoich sił.
W związku z tą zabawą na tablicy Samorządu Uczniowskiego przygotowana została okolicznościowa  gazetka – zapraszamy do czytania ciekawostek związanych z rozwojem naszego ojczystego języka, który odegrał tak ogromną rolę w zachowaniu tożsamości narodowej Polaków.

– . – . – . – . – . – . – . – . – . –