Śladami Św. Jana Pawła II…

W liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II klasy IVb i IVc udały się na wycieczkę (pielgrzymkę) śladami Jana Pawła II pod opieką pań wychowawczyń: p. Asi i p. Dominiki,   s. Wiesławy i ks. Michała. Pierwszy postój był w Kalwarii Zebrzydowskiej, którą Św. Jan Paweł II wielokrotnie nawiedzał jako dziecko, młodzieniec, kapłan, biskup i papież. Tam mieliśmy możliwość nawiedzenia izby pamięci Św. Jana Pawła II i uklęknięcia przed cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej, by zawierzyć Jej swoje życie Maryi, powtórzyć za św. Janem Pawłem II TOTUS TUUS MARYJO.
Z Kalwarii udaliśmy się do Wadowic rodzinnego miasta Karola Wojtyły, by uklęknąć przy chrzcielnicy, gdzie Karol został ochrzczony, przy relikwiach krwi, zjeść „imieninową” kremówkę i  oczywiście zwiedzić muzeum multimedialne – dom rodzinny Karola.                          
Z Wadowic kierowaliśmy się jeszcze na Inwałd, by zwiedzić średniowieczną warownię, zobaczyć z jej murów Ogród Św. Jana Pawła II pełen zielonych labiryntów i uczestniczyć w bardzo ciekawych warsztatach – robienia świec. A potem był już tylko relaks na świeżym powietrzu… Oto kilka zdjęć…
Comments are closed.