Wolontariat

rok szkolny 2017/2018

Grudzień to dla wolontariuszy czas wytężonej pracy. Uczniowie angażowali się w wiele akcji organizowanych na terenie szkoły. Jedną z nich była inicjatywa pod hasłem „Wyczaruj anioła”. Anioły najpierw wypiekano z masy solnej, a następnie wiele godzin malowano. W kolejnym etapie prezenty były pakowane. W efekcie przed samymi świętami Bożego Narodzenia wolontariusze z gimnazjum przekazali je wraz z życzeniami do Przytuliska św. Brata Alberta dla bezdomnych kobiet. Osoby obdarowane były bardzo szczęśliwe, że ktoś o nich pamiętał w ten szczególny czas. Wolontariusze już obiecują, że postarają się umilić następne święta potrzebującym.

Cieszymy się, że bożonarodzeniowa akcja zjednoczyła wolontariuszy ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

W grudniu wolontariusze bardzo mocno wspierali akcje charytatywne – „Szlachetna Paczka”, paczka żywnościowa PCK, Gwiazdka dla zwierzaków.

Również w ostatnim miesiącu roku wolontariusze włączyli się w akcję czytania bajek terapeutycznych dla klas 0-3 w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

        

opiekunki wolontariuszy na 162%: Edyta  Jałocha i Elżbieta Pażucha

 

W listopadzie, z okazji DNIA ŻYCZLIWOŚCI. Wolontariuszki na 162%, pod okiem pani Edyty Jałochy oraz pani Elżbiety Pażuchy, wzięły udział w akcji „Marzycielska poczta”. Uczennice postanowiły przekazać iskierkę ciepła i radości chorym dzieciom. Spotkały się, by wspólnie pisać listy. Po zapoznaniu się z profilami dzieci znajdującymi się na (stronie www.marzycielska poczta.pl ), ich zainteresowaniami i marzeniami, zabrały się ochoczo do pracy. Napisały mnóstwo pełnych przyjaznych słów listów, przepięknie ozdobionych i zaopatrzonych w drobne upominki.
Do akcji, za sprawą pani Ewy Sobczyk, na lekcjach języka polskiego dołączyły się również uczniowie z klas 4f, 5a, 5c, 6e.

E. Jałocha, E. Pażucha

 

rok szkolny 2016/2017