Wolontariat

rok szkolny 2019/2020

WOLONTARIAT NA 162% NA START

Dnia 05.09. szkolny Wolontariat na 162% rozpoczął pracę podczas szkolenia do wolontariuszy. Uczniowie zapoznali się z planem pracy na najbliższy rok.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY! W GRUPIE SIŁA!

rok szkolny 2018/2019

REGULAMIN-WOLONTARIATU-NA-162 2018-2019

14 lutego Warsztaty PAH

W walentynkowe popołudnie 14 lutego 2019 roku Wolontariusze na 162 % uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Polską Akcję Humanitarną (PAH). Spotkanie było okazją do wspólnej zabawy i integracji podczas gry taktycznej. Była to jednak przede wszystkim sposobność poznania problemów kontynentu afrykańskiego, a szczególnie państw ubogich w wodę. Uczestnicy gry mieli za zadanie tak gospodarować posiadanymi przywilejami, aby zdobywać kolejne punkty i gromadzić dobra potrzebne do zapewnienia bytu rodzinie. Dzięki warsztatom uczniowie zapoznali się ze sposobami działania organizacji humanitarnej PAH. Dla wszystkich uczestników było to ciekawe doświadczenie. Już niebawem następne warsztaty.

 

 

 

 

 

 

 

 

21 listopada Dzień Życzliwości

Sekcja do zadań specjalnych, pod opieką pań Edyty Jałochy i Elżbiety Pażuchy,  przeprowadziły „obchody” Dnia Życzliwości. Dzień ten obfitował w miłe słowa, gesty, uczynki i angażował wszystkich do podjęcia trudu bycia życzliwym😊
  Klasy otrzymały propozycje quizów, krzyżówek, prac plastycznych…., które miały pomóc w lepszym przeżyciu tego dnia. Ponadto przez szkolny radiowęzeł została nadana audycja poświęcona temu świętu, a gazetka Wolontariatu na 162% również na tę okazję została pięknie przygotowana przez wolontariuszy.
Na ścianach szkoły kolorowo odznaczały się piękne sentencje mówiące o tym co to jest życzliwość oraz „kupony” z miłymi słowami, które każdy mógł w tym dniu ze sobą zabrać:)
     

 

Wolontariusze pomagają w paździenikowo – listopadowych uroczystościach:

26.11.2018r. Jubileusz XX – lecia Szkoły,

8.11.2018r. „Śniadanie daje moc”

9.11.2018r. bicie rekordu w śpiewaniu hymnu narodowego.

WYPRAWKA DLA ŻAKA

We wrześniu sekcja do zadań specjalnych pod kierunkiem pań: Edyty Jałochy i Elżbiety Pażuchy wzięła udział w akcji organizowanej corocznie przez Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża „WYPRAWKA DLA ŻAKA”

W ramach akcji przeprowadzona została zbiórka artykułów szkolnych na wyprawkę dla dzieci z rodzin znajdujących się w tragiczne sytuacji materialnej , z rodzin wielodzietnych, a także wychowywanych przez samotnych rodziców.

Zaangażowanie uczniów naszej szkoły przerosło oczekiwania. W bardzo krótkim czasie udało się zgromadzić wyprawki dla wielu dzieci, które na nie czekały. Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY:)

 

rok szkolny 2017/2018

Warsztaty PAH

24 maja Wolontariusze na 162% pod opieką pań: Ewy Sobczyk, Edyty Jałochy i Elżbiety Pażuchy wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez Polską Akcję Humanitarną. Uczniowie w atrakcyjny sposób dowiedzieli się o problemach jakich doświadczają ludzie w Afryce. Zajęcia były tak ciekawe, że trzy godziny upłynęły niezauważenie. Nasi wolontariusze zostali pochwaleni za bardzo twórczą i aktywna postawę. Warsztaty bardzo nam się podobały. Mamy nadzieję na kontynuację współpracy z PAH w przyszłym roku szkolnym. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i zajęcia.

W lutym i marcu wolontariusze szczególnie skupili się na pomocy w  „promocji” szkoły. Bardzo aktywnie włączyli się w Dni Otwarte  zarówno te dla przyszłorocznych pierwszoklasistów jak i czwartoklasistów. Ubrani na galowo godnie reprezentowali szkołę, oprowadzali dzieci i rodziców po budynku i prezentowali bardzo ciekawie przygotowane warsztaty.

Ponadto realizowali zaplanowane przez sekcje prace między innymi brali udział w:

6-9.02. Kiermaszu walentynkowym

21.03. Konkursie na Palmę Wielkanocną

22-23.03. Kiermaszu Wielkanocnym

Opracowali również  kalendarz świąt nietypowych na nadchodzący miesiąc. Pomagali w odrabianiu zadań domowych młodszym kolegom, prowadzili prace porządkowo-dekoracyjne w świetlicy oraz zabawy z dziećmi.

W sekcji rekreacyjno-sportowej chłopcy przeprowadzali z dziećmi na świetlicy zabawy przy muzyce, zajęcia ruchowe, rozmawiali z młodszymi kolegami na temat sposobów spędzania wolnego czasu, sportu oraz  zainteresowań wychowanków. Ponadto chłopcy sędziowali mecz piłki nożnej klas 5, włączali się w tworzenie ozdób wielkanocnych oraz pomagali przy pracach porządkowych w szkole (np. noszenie ławek na szkolny apel).

Grudzień to dla wolontariuszy czas wytężonej pracy. Uczniowie angażowali się w wiele akcji organizowanych na terenie szkoły. Jedną z nich była inicjatywa pod hasłem „Wyczaruj anioła”. Anioły najpierw wypiekano z masy solnej, a następnie wiele godzin malowano. W kolejnym etapie prezenty były pakowane. W efekcie przed samymi świętami Bożego Narodzenia wolontariusze z gimnazjum przekazali je wraz z życzeniami do Przytuliska św. Brata Alberta dla bezdomnych kobiet. Osoby obdarowane były bardzo szczęśliwe, że ktoś o nich pamiętał w ten szczególny czas. Wolontariusze już obiecują, że postarają się umilić następne święta potrzebującym.

Cieszymy się, że bożonarodzeniowa akcja zjednoczyła wolontariuszy ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

W grudniu wolontariusze bardzo mocno wspierali akcje charytatywne – „Szlachetna Paczka”, paczka żywnościowa PCK, Gwiazdka dla zwierzaków.

Również w ostatnim miesiącu roku wolontariusze włączyli się w akcję czytania bajek terapeutycznych dla klas 0-3 w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

        

opiekunki wolontariuszy na 162%: Edyta  Jałocha i Elżbieta Pażucha

W listopadzie, z okazji DNIA ŻYCZLIWOŚCI. Wolontariuszki na 162%, pod okiem pani Edyty Jałochy oraz pani Elżbiety Pażuchy, wzięły udział w akcji „Marzycielska poczta”. Uczennice postanowiły przekazać iskierkę ciepła i radości chorym dzieciom. Spotkały się, by wspólnie pisać listy. Po zapoznaniu się z profilami dzieci znajdującymi się na (stronie www.marzycielska poczta.pl ), ich zainteresowaniami i marzeniami, zabrały się ochoczo do pracy. Napisały mnóstwo pełnych przyjaznych słów listów, przepięknie ozdobionych i zaopatrzonych w drobne upominki.
Do akcji, za sprawą pani Ewy Sobczyk, na lekcjach języka polskiego dołączyły się również uczniowie z klas 4f, 5a, 5c, 6e.

E. Jałocha, E. Pażucha

rok szkolny 2017/2018

rok szkolny 2016/2017