Dla Ósmoklasisty

Strona główna/Dla Ósmoklasisty
Dla Ósmoklasisty2020-08-20T15:49:55+02:00

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Prosimy uczniów klas ósmych oraz ich rodziców/prawnych opiekunów o zapoznanie się z wytycznymi dot. organizacji Egzaminu Ósmoklasisty w dniach 16 – 18 maja 2020r.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Centralna Komisja Egzaminacyjna
Wytyczne GIS, MZ, MEN

Szczegółowe informację dot. organizacji egzaminu w naszej szkole zostaną przesłane poprzez dziennik elektroniczny.

PRZYKŁADOWE ARKUSZE

PRÓBNY EGZAMIN

Próbny egzamin ósmoklasisty jest odwzorowaniem egzaminu państwowego, do którego uczniowie klas ósmych przystąpią na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Ta próba generalna pozwala uczniowi oswoić się z formułą egzaminu, zaś szkole sprawdzić wszystkie aspekty organizacyjne, istotne przy przeprowadzaniu egzaminu właściwego w kwietniu 2020 roku.

Próbny egzamin zostanie przeprowadzony w dniach:

  • język polski: 3 grudnia 2019 r.
  • matematyka: 4 grudnia 2019 r.
  • język angielski: 5 grudnia 2019 r.

Szkoła przystępuje do próbnego egzaminu w ramach projektu realizowanego przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON. Zabezpieczone arkusze egzaminacyjne w formie papierowej są wysyłane do szkół tuż przed egzaminem, a sam egzamin odbywa się w tym samym czasie w całej Polsce.
Po egzaminie i ocenie prac uczniowskich oraz wprowadzeniu wyników do systemu placówka otrzyma szczegółowy raport z wynikami szkoły, klasy i uczniów. Zatem każdy ósmoklasista będzie mógł zapoznać się z wynikami, jakie uzyskał na egzaminie próbnym w zakresie trzech przedmiotów egzaminacyjnych.

EGZAMIN INFO

Go to Top