Nasze #arcydzieła:)

Zapraszamy do naszej galerii…

Zapraszamy Was do udziału w projekcie #zostańmy w domu… i róbmy sobie arcydzieła. W naszej szkole już realizowaliśmy takie prace, ci z was, którzy brali w nich udział wiedzą, że to nic trudnego. W wielu muzeach świata podjęto takie działania, udostępniając jednocześnie swoje zasoby tak, aby każdy, kto zechce, nie miał problemu z poszukiwaniem dzieł sztuki.
Zadanie polega na odtworzeniu wybranego obrazu z użyciem materiałów, produktów, rekwizytów dostępnych w domu.
Pierwszy krok to wybranie obrazu, który będzie wzorem, inspiracją. Sposobów poszukiwań jest bardzo wiele, a zależeć one będą od Waszych możliwości. Możecie szukać on-line, w zbiorach muzeów, które otworzyły dla Was swoje zbiory (np. www.zbiory.mnk.pl), w sieci z pomocą dorosłych, a nawet w swoim podręczniku do plastyki. Uczniowie otrzymali informacje dotyczącą projektu w ramach zajęć plastycznych i edukacji artystycznej i cały czas mogą zwracać się do nas z pytaniami, czy prośbą o pomoc. Chciałybyśmy, aby realizacja zadania była formą relaksu i dobrej twórczej zabawy. Udział w zadaniu jest dobrowolny. Prace, które już dostałyśmy przerosły nasze oczekiwania, są niezwykłe i mamy nadzieję że będziemy mogli je podziwiać na stronie naszej szkoły.

Organizatorzy:
Maria Śmigla
Katarzyna Hańderek