W trzecią edycję miejskiego projektu #Ogarniam życie zaangażowało się 68 szkół samorządowych – ponad 1300 uczniów i uczennic oraz 150 nauczycieli i nauczycielek. Przy wsparciu miejskich instytucji tworzyli projekty, które specjaliści nazywają „ochraniaczami”, bo dają poczucie sprawczości, uczą czerpania satysfakcji z zaangażowania i kierują uwagę ku wartościowym aktywnościom, a tym samym chronią przed ryzykownymi zachowaniami.
Projekt #Ogarniam życie to jedna z inicjatyw, poprzez które chcemy wzmacniać dobrostan psychiczny dzieci i młodzieży. To, co wyróżnia ten projekt, to fakt, że zasięg jego oddziaływania nie ogranicza się do kręgu samych uczestników i uczestniczek. W tym tkwi jego wielka siła i atrakcyjność. Dzieci i młodzież wymyślają i dyskutują, projektują działania i rozwiązania, ale potem w fazie realizacji adresują je już do całej społeczności szkolnej, angażując resztę rówieśników i rówieśniczek, starsze i młodsze klasy, grono nauczycielskie. Poprzez te aktywności inspirują, kształtują pozytywne postawy, budują autorytety, wzmacniają więzi koleżeńskie. Dzięk i temu cała szkoła się zmienia i uodparnia na różnorakie zagrożenia. Bo jeśli jesteśmy w czymś razem, to jesteśmy bezpieczniejsi, odbieramy teren agresji, uzależnieniom, izolacji czy dyskryminacji – podkreśla zastępczyni prezydenta Krakowa Maria Klaman.

Gala kończąca tegoroczną edycję odbyła się 10 czerwca już tradycyjnie w Hali 100-lecia KS Cracovia. Wzięła w niej udział zastępczyni prezydenta Krakowa Maria Klaman.

Żródło: krakow.pl

Podczas uroczystości przyznano nagrody w sześciu konkursach. W dwóch brali uczniowie naszej Szkoły.

W konkursie #Ogarniam życie cyfrowo, udział wzięli uczniowie i uczennice z klas VII i VIII samorządowych szkół podstawowych, w tym nasza klasa 7cz p. Urszulą Chodźbą i p. Joanną Wresiło-Kielar, której serdecznie gratulujemy świetnej pracy wykonanej podczas zadania konkursowego wykonanego wspólnie ze szkołą partnerską.

W konkursie #Oblicza szczęścia dla uczniów klas II i III szkół podstawowych, pierwsze miejsce zdobyła klasa 3c, która została Złotym Ambasadorem projektu. Opiekunkami projektu były p. Beata Michta i p. Katarzyna Hańderek. Certyfikat uczniowie odebrali z rąk zastępczyni prezydenta Krakowa, p. Marii Klaman.

W nagrodę, 16 czerwca, spotkali się z Agnieszką Dąbrowską, autorką książki „Za duży na bajki”, oraz Maciejem Karasiem – odtwórcą głównej roli w filmowej adaptacji.

To niezwykłe spotkanie było pięknym zakończeniem roku pełnego radości, zaangażowania i wzruszeń. 😍