Z inicjatywy Małego Samorządu w szkolnym ogrodzie powstało żonkilowe pole nadziei.

Trochę historii:

Wiosną 1998 roku w parkach krakowskich zakwitły pierwsze polskie “pola nadziei”. Organizacja MCCC przekazała 350 tysięcy żonkilowych cebulek oraz niezbędną do przeprowadzenia akcji pomoc i wiedzę. Cebulki  zasadzono na Plantach, w parku Kultury i Wypoczynku przy Alei Jana Pawła II, na bulwarach wiślanych w okolicy Centrum Sztuki i Techniki Japoskiej „Manggha”, w Parku Krowoderskim, na bulwarach przy al. Powstańców Warszawy, w Parku Jordana, na polanie pod Kopcem Kościuszki i w ogrodzie Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 1 znajdującym się obok budynku Hospicjum.

W 2002 roku Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie ogłosiło ogólnopolski program Pól Nadziei dla polskich pozarządowych organizacji hospicyjnych. Dzięki temu od 2003 roku akcja jest organizowana w innych miastach Polski dla chorych w tamtejszych hospicjach.

Wiosną żółte kwiaty będą ozdabiały szkołę, ale też będą przypominały wszystkim o potrzebie solidarności z ludźmi ciężko chorymi i umierającymi. W akcji uczestniczyły przedstawicielki MSU: Konstancja i Hania oraz uczniowie klas IIIa i IIId z wychowawczyniami.