Na początku czerwca uczniowie klas Ia i Ib myśleli nad tym, co można zrobić ze starą zabawką oraz jak zdobyć nową.

Zepsutą zabawkę można naprawić (fix), a jeśli już do niczego się nie nadaje – wyrzucić do kosza (throw into a bin) pamiętając o segregacji odpadów. Taką, która już się znudziła, ale jest jeszcze dobra, można komuś podarować (donate). Dobrym pomysłem jest wymiana zabawek z koleżanką lub kolegą (exchange) albo wspólna zabawa, czyli dzielenie się (share). Inna możliwość to pożyczenie zabawki komuś (lend) lub od kogoś (borrow). W czasie pandemii należy  pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny i w takich przypadkach dobrze umyć, zdezynfekować lub poddać zabawkę kwarantannie.

Dzieci miały na zadanie wykonać zabawkę (make) z odpadków z pomocą kogoś z rodziny oraz podpisać ją po angielsku. Powstało wiele pomysłowych prac.

Alan wykonał dwie zabawki: Mjolnir – młot Thora (Mjolnir – Thor’s Hammer) oraz tarczę Kapitana Ameryki (Captain America’s Shield). Młot zrobił sam z rolek po papierze toaletowym, rolki po ręcznikach papierowych, z pomocą taśmy klejącej i farb. Tarczę stworzył z tatą z pudełka po pizzy i papieru kolorowego. Alan najbardziej lubi takie prace, którymi może się później bawić.

Kamil stworzył samochód (car). Zbudował go z drewna z odpadków, które dostał od wujka. Okna są z papieru, a koła z zakrętek.

Dzieło Emilki to lalka (doll). Zrobiła ją z plastikowej butelki, sukienkę z opakowania po płatkach, czapeczkę z opakowania po jogurcie owiniętym materiałem, włosy z włóczki, a nogi i ręce z rolek po papierze toaletowym.

Gabryś zbudował statek (ship). Ta zabawka została zrobiona z pudełeczka, rolki po papierze toaletowym i starych spodniach, które Gabryś pociął. Zrobił z nich żagiel i burtę. Koła do wodowania wykonane są ze starych gumek do włosów.

Zabawki Kacperka to samochód (car) i marionetka (puppet). Obie zabawki są z rolek po papierze toaletowym. Osie w samochodzie zostały wykonane ze słomki papierowej, a koła z nakrętek. Całość jest ozdobiona farbą akrylową i plasteliną. Pacynka ma stopy z nakrętek, nogi i ręce ze sznurka, jest ozdobiona kolorowym papierem. Krzyżak powstał z patyczków do lodów i żyłki do sterowania.

Wąż Mai (snake) został wykonany z pudełeczek po kinder niespodziankach i z zakrętek.

Wiktoria wykonała niedźwiadka (bear). Pusia jest zbudowana z kartonu: głowa i tułów powstały z papierowych talerzyków.

Zabawka Gabrysi to kulka w kubku (ball in a cup). Gabi poznała ją na zajęciach dla dzieci z kulturoznawstwa. Bawią się nią dzieci z okolic Meksyku, ale także w innych miejscach na świecie. Zabawa tą zabawką to bardzo dobre ćwiczenie na koordynację.

(ED)