Uczniowie klasy 2c przez cały listopad, pomimo przejścia na zdalne nauczanie, realizowała zadania związane z projektem międzynarodowym „The Magical World of My Paintbrush”.

Jeszcze w szkole udało nam się spotkać na międzynarodowym uczniowskim webinarze z Kolegami i Koleżankami z pozostałych szkół. Mieliśmy trochę problemów technicznych, ale miło było zobaczyć, pomachać i przywitać się z dziećmi z innych krajów.

Zadaniem zaplanowanym na ten miesiąc było to przedstawienie malarzy, których wybrały klasy. Pojawił się Vincent van Gogh, Frida Kahli, Leonardo da Vinci czy Paul Cezanne. My wybraliśmy Stanisława Wyspiańskiego. Chcieliśmy „pochwalić się” polskim, wybitnym malarzem, architektem, projektantem i… poetą.

Drugim listopadowym zadaniem było „Paintings come Alive”, czyli ożywianie obrazów. Mieliśmy wybrać pracę jakiegoś malarza i spróbować odtworzyć ją… charakteryzując siebie i otoczenie, a następnie wykonując zdjęcie przygotowanej „scenki”. My znów wybraliśmy dzieła Wyspiańskiego, który namalował wiele portretów, m.in. swoich dzieci Mietka czy Helenki. Podeszliśmy do zadania profesjonalnie, ale było przy tym mnóstwo zabawy. Powstały niesamowite zdjęcia, które zebrały wiele pochwał od naszych Kolegów z innych krajów.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania…