Pod koniec listopada i w grudniu na zajęciach języka angielskiego uczniowie z klas IIa i IIb poznawali zwierzątka domowe (pets). W domu rysowali i opisywali wybrane zwierzątko (prawdziwe lub pluszaka): jak ma na imię, jakie ma kolory i jakie cechy. Na lekcji online wszyscy prezentowali swoje zwierzaki, a chętne osoby opisywały je.

Uczniowie dowiadywali się także, co jedzą niektóre zwierzęta. Z książeczek poznawali sposoby opieki nad nimi. Z pomocą interaktywnych zadań, gier i słowników rozszerzali słownictwo z tego zakresu.

Podsumowaniem tej tematyki było wykonanie indywidulanych projektów dotyczących dbania o wybrane zwierzątko. Dzieci przedstawiały, co jest mu potrzebne do życia i w jaki sposób trzeba się nim zajmować. Oto niektóre prace:

Dbanie o planetę to nie tylko wielkie akcje ratowania świata i decyzje, które mogą podejmować tylko dorośli. To także małe kroczki, które mogą stawiać dzieci troszcząc się o tych, którzy znajdują się obok, obdarzając ich swoją miłością i zaangażowaniem.

(ED)