Wszystkie wydarzenia poświęcone 100. rocznicy urodzin Stanisława Lema będą zbierane w specjalnym serwisie
roklema.pl

We wrześniu 2021 r. przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema, jednego z najwybitniejszych pisarzy science-fiction. Jego twórczość zaliczana jest do kanonu światowej literatury. Książki Lema przetłumaczono na ponad 40 języków i osiągnęły łączny nakład ponad 30 milionów egzemplarzy.

Sejm RP docenił znaczące miejsce jego pisarstwa w literaturze XX wieku i ustanowił rok 2021 rokiem Stanisława Lema.

Nasza Szkoła również włącza się w obchody urodzin Mistrza science-fiction XX wieku. Jesteśmy organizatorami międzynarodowego wydarzenia eTwinningowego „100. rocznica urodzin Stanisława Lema – początek / 100th anniversary of the birth of Stanisław Lem – beginning”. Do naszej akcji przyłączyli się już Koledzy i Koleżanki z Włoch, Grecji, Bułgarii, Albanii, Turcji, Ukrainy oraz Serbii.

Uczniowie klasy 2c wzięli udział w pierwszych z serii warsztatów o Stanisławie Lemie, które poprowadziła pani Maria Śmigla. Prace Daniela Mroza, który rysował ilustracje do książek Lema, stały się podstawą do pracy plastycznej. Kartka, ołówek i czarny pisak, zwykłe przybory, a dzieci wyczarowały dzięki nim… niesamowite roboty.

A ile jeszcze przed nami? Jednego jesteśmy pewni – To dopiero początek!

Zapraszamy do wspólnego świętowania urodzin STANISŁAWA LEMA!