W ostatnim czasie na korytarzach naszej szkoły pojawiły się kosze do segregacji odpadów. To doskonała okazja, żeby zadbać o planetę i pokazać dzieciom, że można to robić także w szkole i także w czasie pandemii. Od ponad roku ludzie pozbywają się zużytych maseczek jednorazowych w ogromnej ilości, które niestety nie zawsze znajdują swoje miejsce w koszu na śmieci. Warto przy okazji zwrócić uwagę na ten problem.

Dzieci segregowały śmieci także w świecie wirtualnym oraz podczas wykonywania projektów plastyczno-językowych. Poza tym słuchały czytania książeczki o śmieciach, uczyły się piosenki o recyklingu, powtarzały kolory na przykładzie koszy i poznawały materiały, z których mogą być wykonane śmieci. Odbyły się również pokazy mody recyklingowej.

Uczniowie z klas I-III wzięli udział w cyklu zajęć na temat śmieci i ich segregacji. Zaproponowane aktywności były zróżnicowane w zależności od wieku, lecz wszyscy mieli okazję poćwiczyć wyrzucanie odpadków do odpowiednich pojemników.

Miejmy nadzieję, że wiedza na ten temat zostanie z dziećmi, a ćwiczenia praktyczne z segregacji staną się dla nich codziennym nawykiem: w szkole, w domu i w każdym innym miejscu na Ziemi, a może nawet kiedyś poza nią.

(ED)