W naszej szkole szczególną wagę przywiązujemy do wychowania patriotycznego i edukacji historycznej, organizując konkursy szkolne i przygotowując naszych uczniów do startu w konkursach pozaszkolnych, które rozwijają ich zainteresowania i pasje związane z poznawaniem historii ojczystej.
W bieżącym roku szkolnym wielką dumą napawają nas uczniowie, którzy zostali nagrodzeni w konkursach o zasięgu ogólnopolskim i wojewódzkim.
Miło nam poinformować, że laureatami etapu wojewódzkiego XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” zostali:

Dominik Dryja i Maria Zaborska

W tym roku wymienieni uczniowie zgłębiali historię Polski „Od Cedyni do Orszy”. Każdy z trzech etapów konkursu został przeprowadzony, pomimo trwającej epidemii, w szkole, stacjonarnie, a nasi uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiedzy historycznej.
W Konkursie Historycznym „Polscy żołnierze w obronie wolnego świata 1939-40” finalistkami zostały następujące uczennice:

Kinga Lis, Marlena Walczyk, Anna Czopek, Gabriela Sikora

W tym konkursie organizowanym przez Małopolskie Kuratorium Oświaty i Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie uczennice najpierw rozwiązywały test, później pisały prace oparte na materiale źródłowym, a na koniec musiały wykazać się umiejętnością ustnej prezentacji swoich historycznych dociekań. Na każdym z etapów konkursu uczennice były mistrzyniami wypowiedzi pisemnej i ustnej.
Nasi uczniowie zostali również nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Przywrócić głos Niezłomnym Nieobecnym na lekcjach historii” organizowanym m.in. pod patronatem prezydenta RP.
Laureatkami konkursu zostały:

Julia Janowska (kategoria prezentacja multimedialna upamiętniająca postać gen. broni Józefa Hallera)
Weronika Mrozowska (kategoria praca plastyczna upamiętniająca postać gen. broni Józefa Hallera)

Wyróżnienie w konkursie za pracę plastyczną otrzymała: Oliwia Stawowy i Milena Sabat

Wyróżnienie w kategorii: praca modelarska upamiętniająca postać gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego otrzymał Karol Stolarz.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Nasi uczniowie podczas uroczystości wręczenia nagród w konkursie „Przywrócić głos Niezłomnym …”- 14 maja 2021, Nowy Sącz

(JZ)