Piękne, wiosenne dni na początku maja zdopingowały uczniów klasy 2c do wzięcia udziału w dwóch wydarzeniach międzynarodowych.
Pierwszym z nich był „Balloon Festival”, podczas którego dmuchaliśmy kolorowe balony i pisaliśmy na nich życzenia dla Europy z okazji jej święta – Dnia Europy. Życzenia były w formie symbolicznej w postaci uśmiechniętych emotek, serduszek… Każdy wyrażał na swój sposób, co czuje. Emocji było jeszcze więcej, gdy balony poszły w ruch i można się było nimi po prostu… pobawić:) Dzień był gorący, co przyczyniło się do rozszerzenia naszego europejskiego świętowania o elementy fizyki, gdyż część naszych balonów zaczęła pękać…, więc wyjaśniliśmy sobie dlaczego, tak się dzieje. A może to z nadmiaru wrażeń?
Świętowanie Dnia Europy skłoniło nas też do popatrzenia na własne, małe podwórko i poszukania wokół nas miejsc, którymi warto pochwalić się w całej Europie. Myśląc o przysłowiu „Cudze chwalicie, swego nie znacie. Sami nie wiecie, co posiadacie” postanowiliśmy sprawdzić, czym możemy się pochwalić. Na zajęciach komputerowych powstały prace prezentujące dziedzictwo kulturowe Krakowa i okolic. I zdziwi się ten, kto pomyśli tylko o Wawelu… Ile wokół nas jest pięknych i ciekawych miejsc. Nasze projekty trafiły na stronę wydarzenia „Our Heritage for Europe Day 2021”.
Świetnie się bawiliśmy świętując z całą Europą.