2 czerwca uczniowie klasy 1c uczestniczyli w wycieczce do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. Początki tego miejsca sięgają 1968 roku, kiedy to u podnóża góry zamkowej z ruinami średniowiecznego zamku Lipowiec zaczęto budować skansen. Na terenie skansenu o powierzchni 5,3 ha znajduje się 25 cennych zabytków budownictwa drewnianego. Są to zagrody chłopskie z sadami i ogródkami kwiatowymi, obiekty związane z wiejską produkcją rzemieślniczą, kościół z dzwonnicą, zespół małomiasteczkowy i inne przykłady architektury wsi nadwiślańskiej.

Uczniowie zobaczyli modrzewiową chałupę sołtysa z Przegini Duchownej z bogatym wnętrzem, wyposażonym w oryginalne sprzęty, dom bogatego chłopa z Przeciszowa z klasą wiejskiej szkoły i warsztatem wikliniarskim, tworzący zagrodę ze stodołą ośmioboczną i chlewikiem z Kaszowa oraz malowany dom z Podolsza.

Kolejnym punktem wycieczki był udział w warsztatach Z kijanką i na tarze czyli jak prały nasze babci? Dzieci dowiedziały się ile wysiłku i trudu musiały włożyć nasze prababcie, żeby wyprać ubrania. Mieli okazję zapoznać się z dawnymi sprzętami, które służyły do prania i prasowania, a także spróbowali swoich sił przy pracy maglownicą i żelazkami na duszę i węgiel. W trakcie zajęć uczestnicy wykonali własnoręcznie mydełko. Dopełnieniem tak ciekawej wycieczki była wspaniała, słoneczna pogoda. Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.