W październiku uczniowie klasy 3c zostali zaproszeni i przystąpili do międzynarodowego projektu eTwinningowego „Water Ambassadors at Work”. Celem tego projektu jest m.in. podnoszenie świadomości dzieci w takich sprawach jak susza, globalne ocieplenie, ochrona wód i zmiany klimatyczne czy uświadomienie, że woda jest nie tylko biologiczną potrzebą człowieka, ale także koniecznością we wszystkich dziedzinach życia.

W ramach projektu będziemy tworzyć rozwiązania oszczędzające wodę oraz dzielić się tymi pomysłami z uczniami z różnych szkół i krajów. Gdyż współpracować będziemy z Kolegami i Koleżankami z Turcji, Rumunii, Litwy, Chorwacji oraz Hiszpanii.

Na początek, wszyscy uczestnicy projektu przedstawili siebie i swoje szkoły, a nasi nauczyciele spotkali się online, aby ustalić dalszy plan działania.

Na spotkaniu postanowiono, aby wszyscy przygotowali swoje propozycje plakatów i loga promującego projekt. Z prac tych miał zostać wybrany plakat i logo, które staną się znakiem rozpoznawczym projektu. Prace uczniów były bardzo interesujące i trudno było wybrać te najlepsze.

Plakat i logo już wybrane, zatem przyszedł czas na kolejne zadanie. 24 października odbył się  Światowy Dzień Działań na rzecz Klimatu. Obejrzeliśmy filmik „Dlaczego woda jest ważna” i długo dyskutowaliśmy na ten temat. Zakończyliśmy dyskusje tworząc z plastikowych nakrętek z butelek po wodzie wielką kroplę wody. Będzie ona naszym klasowym symbolem tego projektu.

Na zajęciach komputerowych tworzymy prezentacje multimedialne na temat wody. Może staną się kiedyś pomocą, z której skorzystają inni. Taki jest nasz plan.

Ostatnim, jak do tej pory, zadaniem było stworzenie sloganu: „Musimy powstrzymać zmiany klimatu, ponieważ…” Pomysłów mieliśmy wiele i były one bardzo interesujące. Przesłaliśmy naszym Kolegom i czekamy teraz na ich prace. Ciekawe, czy będą mieli podobne pomysły czy może całkiem inne.

Ambasadorowie Wody z pełnym zaangażowaniem zabrali się do pracy. Czekamy na kolejne zadania, bo wiemy, że teraz pora na nas, aby pomóc naszej planecie.