Nasza szkoła jest placówką promującą zdrowe odżywianie. W każdym roku szkolnym organizowane są liczne akcje, mające na celu zachęcenie uczniów do podejmowania świadomych wyborów żywieniowych.

To, że zdrowe jedzenie wcale nie musi być monotonne i niesmaczne, udowodnił konkurs fotograficzny, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, w którym mogli wziąć udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, również ci najmłodsi.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu zdrowej i kolorowej kanapki wraz z opisem składników i sposobu jej wykonania.

Jury, które oceniało nadesłane zdjęcia, bardzo żałowało, że nie może zdegustować tych małych arcydzieł sztuki kulinarnej, na widok których ślinka aż sama ciekła!

Obrady jury, w skład którego wchodziły opiekunki Samorządu Uczniowskiego i Aleksandra Korcyl, zastępca przewodniczącego SU, trwały dłużej, niż początkowo przewidywano, ponieważ nadesłanych prac było bardzo dużo. Trudno było też ustalić wyniki, ponieważ wszystkie kanapki zachwycały pomysłowością i wyglądały bardzo smacznie.

Po burzliwych dyskusjach przyznano:

W kategorii klas 0-3:
I miejsce: Blanka Posłuszny 2c
II miejsce: Antonina Woś z 2c
III miejsce: Karolina Kendziora z 2d
Wyróżnienia:
Lena Giza z 1c
Katarzyna Dranka z 2d

W kategorii klas 4-8:
I miejsce: Joanna Kliber z 8h
II miejsce: Karol Lis z 7g
II miejsce: Hanna Gawor z 4a
Wyróżnienia:
Laura Dębska z 4a
Zofia Kowalówka z 6b

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!