Water Ambassadors z klasy 3c intensywnie pracowali w listopadzie i grudniu, aby zrealizować kolejne zadania międzynarodowego projektu.
Zaczęło się od listopadowego spotkania online nauczycieli, którzy uzgodnili działania na kolejne dwa miesiące. Plan szybko się wyklarował i przystąpiliśmy do działania.

Na zajęciach komputerowych przygotowywaliśmy prezentacje multimedialne. Temat oczywisty – WODA. Zbieraliśmy zdjęcia i informacje i staraliśmy się przedstawić je w jak najbardziej atrakcyjny sposób. Po trzech tygodniach pracy, nastąpił etap podsumowania i wyboru najlepszych prac. Nasza pani złożyła je w jedną prezentację i przetłumaczyła na język angielski, abyśmy mogli zaprezentować swoją pracę kolegom i koleżankom z projektu, którzy nie znają języka polskiego. Dostaliśmy bardzo ciepłe i pozytywne opinie.

Następnie obejrzeliśmy animację dotyczącą obiegu wody w przyrodzie przygotowaną przez Stowarzyszenie Ambasadorów Wody w Turcji. Cykl krążenia wody przyrodzie, nawet w języku tureckim (w takim języku była animacja:)), okazał się ciekawy i zrozumiały. Po omówieniu filmiku oraz samego zjawiska przystąpiliśmy do wykonania eksperymentu. Na woreczkach strunowych narysowaliśmy schemat krążenia wody w przyrodzie i napełniliśmy je częściowo wodą, a potem przykleiliśmy do klasowych okiem. Już następnego dnia, mogliśmy obserwować parowanie i skraplanie wody. Zadanie zostało w pełni wykonane!

5 grudnia przypadał Światowy Dzień Gleby. Z tej okazji wykonaliśmy napis „World Soil Day”. Każda klasa biorąca udział w projekcie wykonała jedną literę, z różnych naturalnych materiałów, np. muszelek, kamyków czy płatków osikowych :). Do liter naszego hasła układaliśmy także hasła dot. ochrony gleby i klimatu. Dzięki temu powstał bardzo ciekawy akrostyk.

Na koniec tegorocznych działań zostało nam spotkanie online z kolegami i koleżankami z projektu. Odbyło się ono 8 grudnia. Mogliśmy przywitać się z dziećmi z innych krajów, zajmujących się z nami tym samym problemem. Pomimo różnic w stroju, czy miejscu zamieszkania, wszystkim nam zależy na tym, aby nasza planeta jak najdłużej była piękna, gdyż…

ZIEMIA jest naszym DOMEM!