Wielkimi krokami zbliża się egzamin ósmoklasisty i koniec roku szkolnego, w związku z tym przed naszymi najstarszymi uczniami staje trudna decyzja – jaką szkołę średnią wybrać?

Czy zdecydować się na liceum ogólnokształcące, czy może wybrać szkołę, która najlepiej przygotuje do wykonywania wymarzonego zawodu?

Aby ułatwić ósmoklasistom odpowiedź na to pytanie, małopolskie szkoły postanowiły zorganizować Festiwal Zawodów.  W Tauron Arenie 24 kwietnia prezentowały swoją bogatą ofertę. Można było nie tylko zapoznać się z propozycjami profili klas, ale także wziąć udział w warsztatach, poddać się zabiegom kosmetycznym i fryzjerskim, czy popróbować wspaniałych dań przygotowanych przez klasy ze szkół gastronomicznych.

Uczniowie wszystkich klas ósmych z naszej szkoły aktywnie  uczestniczyli w tym wydarzeniu, zapoznając się z przygotowanymi dla nich propozycjami, próbując swoich sił w konkursach z nagrodami i chętnie biorąc udział w warsztatach. Dzięki temu mogli sprawdzić, jaki zawód ich interesuje i z jaką szkołą chcą związać swoją przyszłość.