W ostatnią sobotę, 28 maja 2022 r., na terenach zielonych naszej Szkoły, po dwóch latach przerwy, odbył się długo wyczekiwany Piknik Rodzinny. Okres pandemii i zdalnego nauczania, zmobilizował nas do działania i przypomnienia jak ważny dla naszego zdrowia jest ruch. Dlatego oczywistym stał się temat przewodni naszego pikniku „Aktywni w sobotę”.

Nowa formuła, nowa energia i nowe otwarcie… przez panią dyrektor Dorotę Niedośpiał, która powitała wszystkich tak licznie przybyłych uczniów i ich rodziny. Po oficjalnym otwarciu pikniku zostało już tylko przejść do czynów, ale należało to zrobić profesjonalnie, a więc od dobrej rozgrzewki, którą poprowadziła pani Urszula Chodźba.

Rozgrzani i pełni entuzjazmu najpierw do działania przystąpili uczniowie klas 0-4, a drugiej turze uczniowie klas 5-8. Wszyscy mogli wykazać się w 10 różnych konkurencjach: chodzenie na szczudłach, rzut do celu, slalom rowerowy, slalom na hulajnodze, dzwonnica, rzut gumiakiem, toczenie opon, szermierka makaronowa, strzały do celu (piłka nożna) i skoki w workach. Za każde wykonane zadanie uczniowie, ich rodzeństwo, a także… rodzice dostawali naklejkę, którą przyklejali na klasowy plakat, który wcześniej wykonali. Wszyscy ochoczo i nawet po kilka razy wracali na niektóre konkurencje 🙂

Każda tura zakończyła się wręczeniem nagród dla klas, które zebrały najwięcej naklejek. A były to wśród klas młodszych: 01, 1a, 2a i 3c. Zwycięzcy odebrali zestawy do gier na świeżym powietrzu, a każdy uczestnik pikniku breloczek lub odblask.

Oprócz konkurencji sportowych, dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżali i waty cukrowej, które zostały zasponsorowane przez Radę Rodziców naszej Szkoły. A o zdrowe przekąski, przepyszne koktajle i deserki zadbała pani Basia, która prowadzi szkolny sklepik.

Przez cały czas pikniku towarzyszyła nam piękna pogoda. Było dużo zabawy i radości ze wspólnie spędzonego czasu z kolegami i rodziną. Świetnie bawili się uczniowie, ale i rodzice, biorąc udział w konkurencjach ze swoimi dziećmi. Sportowy Piknik zintegrował wszystkich, w tym naszych miłych uczniów z Ukrainy.

W samo południe wszyscy niechętnie rozeszli się, życząc sobie kolejnych takich spotkań. A przed nami Tydzień Fit 🙂

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji… 🙂