W dniu 3 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie sportowe – wizyta wielokrotnych reprezentantów Polski i uczestników Igrzysk  Olimpijskich.

Sport i aktywność ruchowa odgrywają bardzo ważna rolę w życiu naszych uczniów i ich procesie dydaktyczno-wychowawczym. Dostrzegając to wielkie zaangażowanie w życie sportowe szkoły i zamiłowanie do aktywności fizycznej, postanowiliśmy zorganizować spotkanie z wybitnymi sportowcami naszego kraju, po to, aby podkreślić oraz docenić sukcesy  naszych podopiecznych. Dzięki pomocy i zaangażowaniu absolwentki naszej szkoły dr Aleksandry Filip-Stachnik zaproszenie na spotkanie przyjęli:

Pan Robert Krawczyk – judoka, uczestnik  5  Letnich Igrzysk Olimpijskich:

 • w Sydney 2000,
 • w Atenach 2004,
 • w Pekinie 2008 jako zawodnik
 • dwukrotnie jako trener w Rio de Janeiro 2016 oraz w Tokio 2021.

Pan Robert Krawczyk to dwukrotny Akademicki Mistrz Świata, brązowy medalista Mistrzostw Świata w Osace w 2003 r, Mistrz Europy z 2007 r. z Belgradu, trzykrotny brązowy medalista ME z 2000, 2002, 2005 r., złoty, srebrny i brązowy medalista Wojskowych Mistrzostw Świata i Europy oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Już jako Trener wraz ze swoim zawodnikiem zdobył brązowy medal ma Igrzyskach Olimpijskich w Rio.

Pan Paweł Pyjas – reprezentujący narciarstwo alpejskie to:

 • 6-krotny Mistrz Polski,
 • 3x wicemistrz Polski,
 • 2x Akademicki Mistrz Polski,
 • uczestnik Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022.

Warto wspomnieć, że Pan Paweł jest mieszkańcem Krakowa oraz studentem  AWF  Katowice.

Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem Naszych Gości przez Panią Dyrektor Dorotę Niedośpiał, do którego przyłączyła się młodzież witając Mistrzów gromkimi brawami  i dedykując  Im wspaniały utwór zespołu Queen „We Are The Champions”.

Po uroczystej prezentacji Naszych Gości i nawiązaniu do krótkiej historii i idei Igrzysk Olimpijskich, ich znaczenia w życiu każdego sportowca, rozpoczęła się szkolna konferencja prasowa moderowana przez głównego pomysłodawcę wydarzenia p. Beatę Filip. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań dotyczących przebiegu kariery sportowej Olimpijczyków – m.in.:

 • wieku w jakim rozpoczęli przygodę ze sportem,
 • najlepszych wspomnień i najprzyjemniejszych chwil z kariery,
 • kryzysów i trudnych momentów w karierze sportowej, porażek oraz sposobu w jaki sobie w takiej sytuacji poradzili,
 • ryzyka i konsekwencji kontuzji w zawodowym sporcie,
 • roli jaką odegrał sport w ich życiu, co im dał i czego nauczył.

Pytań było wiele, co świadczy o dużej świadomości uczniów o roli jaką odgrywa sport w życiu człowieka, co za nim się kryje oraz jak wiele trzeba poświęcić aby osiągnąć sukces. Spotkanie pokazało, że zarówno tematyka jak i specyfika sportu jest bliska naszym podopiecznym.

Na jego zakończenie Nasi Bohaterowie rozdali wszystkim chętnym autografy oraz pozowali do wspólnych zdjęć. Atmosfera była fantastyczna, pełna pozytywnych interakcji pomiędzy uczniami, a Naszymi honorowymi Gośćmi. Odwiedzający nas sportowcy, mimo tak wielkich sukcesów okazali się również skromnymi, zwyczajnymi osobami, a młodzież utwierdziła nas w przekonaniu, że zasłużyła na takie wyróżnienie godnie reprezentując naszą szkołę.

                                                                                         Ze sportowymi pozdrowieniami,
Nauczyciele wychowania fizycznego