Marzysz o wakacjach na Zanzibarze? Trzymamy kciuki! Ale pamiętaj, nawet najlepsze lato na słonecznej plaży niestety zamieni się w udrękę, jeśli nie potrafisz zamówić sobie porcji ulubionych lodów w języku angielskim!

Klasa 3c podjęła prawdziwe „Lodowe wyzwanie”. W ciągu ostatniego tygodnia kalendarzowego lata przygotowywaliśmy się do … kolejnych wakacji, czyli samodzielnego zamawiania lodów? Czemu nie?

Najpierw poznaliśmy nazwy kilkunastu szalonych smaków dostępnych w lokalnej lodziarni (forest moss, meringue, vegan salty caramel, choco marshmallow, etc. ). Potem nauczyliśmy się, jakich pytań możemy się spodziewać (How many scoops? Cone or cup? Any topping?) i jak na nie odpowiadać. Liczby i ceny? Nie mają przed nami tajemnic dzięki lekcjom z cyklu „Matematyka po angielsku”.

Wreszcie ruszyliśmy do akcji! W czasie spaceru do lodziarni – ostatnie powtórki. W lodziarni – lekcja, czyli odpytywanie ze smaków. A potem z zeszytami w dłoniach – zamawiamy. Radość z samodzielności i rozmawiania w 100% po angielsku była większa niż stres! No i pyszne lody w nagrodę:) Gratulacje!