Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie!

Zapraszamy do wsparcia i udziału w akcji „Świeczka”, której organizatorem jest pan Łukasz Wantuch – Radny Miasta Krakowa.

„3 godziny lotu od granic Unii Europejskiej znajdują się miasta, gdzie ludzie od dwóch tygodni żyją bez prądu, gazu, wody, ogrzewania, sklepów spożywczych. Proszę w Google Maps wpisać miejscowość Izium i Kupiańsk. Byłem tam parę dni temu. Widziałem piwnicę, wielkości 5 na 5 metrów, gdzie przez 16 dni żyło ponad 60 osób, bez możliwości wyjścia na powierzchnię nawet na parę sekund. Wojska rosyjskie, wycofując się, niszczą całą infrastrukturę cywilną, strzelają w słupy elektryczne, wysadzają wodociągi, niszczą stacje benzynowe i sklepy. Możliwości odbudowy są niewielkie, gdyż walki trwają o kilkadziesiąt kilometrów od tych miast, w zasięgu rakiet a wszystkie mosty są zniszczone. Wszelka pomoc, żywność, dosłownie wszystko, musi być dowożona ponad 100 kilometrów, z Charkowa.

To są miejsca, gdzie ludzie proszę o świeczki i zapałki, gdyż zmrok zapada coraz szybciej. Świeczek nie można już dostać w Charkowie, są wszystkie wykupione, w Lwowie, po drugiej stronie Ukrainy, też są resztki.”

p. Łukasz Wantuch- Radny Miasta Krakowa

Przedmiotem zbiórki są świece dla Izium i Kupiańska:

  • Prosimy o dowolne świece, świeczki…- nie ma znaczenia wielkość, każda się przyda.

  • Termin składania darów: do 28 października 2022r.

  • Świece przekazujemy Wychowawcom.

Za każdy odruch serca serdecznie dziękujemy,
opiekunowie Wolontariatu na 162%

PS. Tak wygląda życie w tych miejscach:

https://www.facebook.com/lukasz.wantuch/posts/pfbid02bRw75ZjyhtaxtuBFR21i7WmuCvFFB4QJQMxGqA5cSfXUzhWTTEAR2suaUM5AWeDgl