Wszyscy uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu z panią mecenas Katarzyną Lesiecką–Bialik, która przeczytała dzieciom bajkę o misiu adwokacie.

Książka „Leśne sprawy Misia Adwokata”, autorstwa Ewy Ruszkiewicz, została wydana na zlecenie Naczelnej Rady Adwokackiej. Ilustracje do niej stworzyła Zuzanna Kledzik. Bohaterem bajki jest Miś Adwokat, który pomaga w trudnych sprawach mieszkańcom lasu. Głównym wątkiem bajki są kłopoty, w które popada niesłusznie oskarżony Wilk. Przyjaciele Wilka zwracają się o pomoc do Misia, który niczym superbohater w todze rusza na ratunek.

Przygody Misia Adwokata, od kwietnia tego roku prezentują przedszkolakom i uczniom młodszych klas szkół podstawowych adwokaci i aplikanci adwokaccy w całej Polsce. Hasło tej akcji to #BajeczniAdwokaci.

Nasi uczniowie mieli okazję nie tylko wysłuchać czytanej bajki, ale i dowiedzieć się, czym i jakimi sprawami zajmuje się adwokat, jak wygląda i nazywa się jego strój, jak nazywa się miejsce jego pracy. Dzieci zadawały też pytania, na które pani mecenas wyczerpująco udzielała odpowiedzi.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało zestaw ilustracji dotyczących książeczki do kolorowania oraz zakładkę do książki, a każdy wychowawca egzemplarz bajki.

Bardzo jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy wziąć udział w tej szlachetnej inicjatywie NRA – dziękujemy!