Kiedy urodziła się Ziemia? Nikt tego nie pamięta, a trochę szkoda… – wszyscy obchodzą urodziny, a Ziemia nie… Wymyśliłyśmy, że urodziny naszej planety będą 22 kwietnia, czyli w Dniu Ziemi. Jeśli urodziny, to prezenty, kartki, życzenia… Na tym właśnie polegał konkurs: na stworzeniu specjalnego prezentu dla Szacownej Jubilatki, opisaniu go w języku angielskim oraz przygotowaniu kartki z życzeniami.

W konkursie wzięło udział 30 dzieci. Wśród prac pojawiły się takie ciekawe pomysły, jak oczyszczacz oceanu (ocean cleaner) czy odkurzacz (vacuum cleaner), którym można odkurzać morza, lasy, miasta i wioski. Było sporo roślin (prawdziwych i nie) oraz prac z materiałów z recyklingu.

Jury złożone z pań anglistek klas 0-3: Ewy Dziewierz, Eweliny Kusiak, Joanny Michalska-Bartoszek oraz Ewy Kowalczyk oceniło dziecięce wytwory zwracając uwagę na samodzielność w wykonaniu, zgodność pracy z tematyką konkursu, pomysłowość, poprawność językową napisów, a także estetykę wykonania.

Oto wyniki:

Klasy “0”:

I miejsce: Aleksandra Kulawik 01

Klasy pierwsze: 

I miejsce: Izabela Pełka 1b

II miejsce: Jakub Kulawik 1b

III miejsce: Zuzanna Jakubska 1b, Lilia Zając 1a

Wyróżnienie: Zofia Kurnik 1b

Klasy drugie:

I miejsce: Weronika Kowalska 2a

II miejsce: Maja Kot 2d

III miejsce: Wiktoria Bancyrz 2c, Małgorzata Winkler 2d

Wyróżnienie: Julia Nocoń 2c, Milena Siudeja 2c

Klasy trzecie:

I miejsce: Zofia Czechowicz  3b

II miejsce: Antonina Woś 3c

III miejsce: Zofia Głowacka 3c

Wyróżnienie: Karolina Kendziora 3d

Gratulujemy laureatom, a wszystkim dziękujemy za udział!!!

 Przez wystawę prac w Holu Szafera przewinęły się tłumy zwiedzających, którzy podziwiali pomysłowość twórców i piękne wykonanie prezentów oraz kartek. Kto jeszcze nie widział, niech się szybko wybierze – warto 🙂

HAPPY BIRTHDAY EARTH!!!

(ED)