Uczniowie  klasy 1 a i 1 c, udali się na wycieczkę do Radziszowa, aby wspólnie uczestniczyć w warsztatach ceramicznych. Gościliśmy w domu Państwa Barbary i Roberta Frasik, właścicieli pracowni ”Ceramiczny młynek”. Gospodarze zapoznali uczniów ze specyfiką działań w pracowni, poszczególnymi etapami obróbki gliny oraz czasochłonnym procesem powstawania ceramicznej formy. Praca z gliną była dla uczniów nowym wyzwaniem, ale każdy z ochotą zabrał się do pracy, słuchając  uważnie wskazówek pań prowadzących. Tematem warsztatów był zbliżający się Dzień Mamy, dlatego też uczniowie wykonywali prezenty dla mam w postaci spodeczków, które ozdabiali serduszkami, ptaszkami, kotkami lub też wymyślali swoje własne figurki.

Podczas dzisiejszego dnia była też okazja do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie mogli poskakać na trampolinie, poleniuchować na hamaku czy też zagrać w piłkę.

Serdecznie dziękujemy gospodarzom warsztatów za zaproszenie, ciekawe zajęcia i wspólną kreatywną pracę.  Zadowolone miny uczniów są dowodem na to, że zajęcia były interesujące i atrakcyjne, w związku z tym liczymy na dalszą współpracę z pracownią „Ceramiczny młynek”.  🙂