Nasza szkoła posiada patio, na którym uczniowie chętnie spędzają długie przerwy, jeśli pogoda na to pozwala. Miejsce to jednak jest szare i ponure, dlatego członkowie Samorządu Uczniowskiego wpadli na pomysł, by zakwitła na nim wiosenna, kwiecista łąka, namalowana przez przedstawicieli wszystkich klas w naszej szkole.

Plany zorganizowania akcji na patio pokrzyżowała deszczowa pogoda, więc przenieśliśmy się do kącika naszego patrona, profesora Szafera, by pod bacznym okiem tego botanika przygotować kolorowy, wesoły obraz.

Zabawę zaczęliśmy o godz. 9.00 – co 25 minut zapraszaliśmy do nas po 5 przedstawicieli z 4 klas, by uzupełniali nasz mural, malowali własne wersje kwiecistej łąki na dużych arkuszach papieru, ale też brali udział w quizach przyrodniczych, dopasowanych do ich poziomu wiedzy. Nie zabrakło konkurencji sportowych.

Zabawę zakończyliśmy o godz. 12.30, kiedy już odwiedzili nas przedstawiciele wszystkich klas. Akcja była okazją do wesołej zabawy i współpracy. Uczniowie zrozumieli, że oni też są odpowiedzialni za wygląd naszej szkoły, a razem możemy zdziałać bardzo dużo.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przede wszystkim przygotowali projekt naszego muralu i wybrali odpowiednie materiały niezbędne do jego wykonania. Zaplanowali też całą akcję, ustalając harmonogram działań. Wymyślili quizy z wiedzy przyrodniczej i konkurencje sportowe. Pod okiem opiekunek SU przeprowadzili zabawę, pilnując, by mural miał wysokie wartości estetyczne, a uczniowie uczestniczący w akcji dobrze się bawili.

Szkoła uczestniczy w Programie Wsparcia Samorządów Uczniowskich #SU-w-ak („Samorząd Uczniowski w Akcji”), finansowanym z środków Gminy Miejskiej Kraków, którego operatorem jest Fundacja Oświatowa im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie.