Koziołek Matołek obchodził w sobotę 90 urodziny, zatem nie można było nie odwiedzić szacownego Jubilata. A do tego jeszcze Dzień Dziecka w tym samym tygodniu… więcej argumentów nie trzeba było, aby uczniowie klas 1a i 1c wybrali się do Pacanowa 🙂 do Europejskiego Centrum Bajki.

Dzieci zaopatrzone w odwagę i ciekawość świata i pomniejszone do wielkości krasnoludka odwiedziły „Baśniowy świat”. Wraz z Bellą, przewodnikiem po tym niezwykłym świecie, odkrywały kolejne tajemnicze, baśniowe krainy, pełne obrazów, dźwięków, barw, zaskoczeń.

Potem wkroczyły do mrocznej krainy „Soria Moria”, aby odszukać zamek szczęścia. Wzięły udział w grze – historii o dramatycznej narracji, ale koniec końców udało im się odnaleźć właściwe rozwiązanie i uwolnić krainę od wiecznego lodu.

Po tym wszystkim czekała już na nich tylko nagroda – Park Akademia Bajki. Tu, w towarzystwie przepięknej pogody, mogli oddać się już tylko czystemu, dziecięcemu „szaleństwu”: konstrukcje wspinaczkowe, mosty, wieże, zjeżdżalnie, labirynty, a nawet fontanna dla ochłody. Stąd nie da się wyjść 🙂

To był na prawdę ciekawy i emocjonujący dzień 🙂 Oby takich dni było więcej 🙂