Samorządowe młodzieżowe domy kultury i ośrodki sportowe przygotowały szeroką ofertę zajęć na wakacje – dzieci i młodzież, które spędzą lato w mieście, będą mogły skorzystać z zajęć stałych, półkolonii i wyjazdów. Wśród propozycji są m.in. zajęcia muzyczne i taneczne, warsztaty plastyczne, teatralne czy dziennikarskie, wycieczki rekreacyjno-poznawcze po Krakowie, spotkania z ciekawymi gośćmi, półkolonie sportowe i wyjazdy na obozy.

Propozycje MDK-ów są, jak co roku, bardzo zróżnicowane, dzięki czemu dzieci i młodzież (w wieku od 4 do 21 lat) na pewno znajdą coś, co pozwoli im rozwinąć pasje i zaspokoić ciekawość, a także zaplanować aktywny wypoczynek.

Taniec, muzyka, teatr, rękodzieło, sztuki walki, zajęcia rekreacyjne i sportowe, gry, zabawy, turnieje, spotkania z ciekawymi gośćmi, spacery po mieście, wyjścia do kina, muzeów, Ogrodu Botanicznego UJ czy ogrodu zoologicznego – to tylko część tematów, które będą realizowane w formie stacjonarnej lub półkolonii przez doświadczonych animatorów i instruktorów.

Z kolei wśród propozycji wyjazdowych można znaleźć m.in. kolonię plastyczno-rekreacyjną, obóz jeździecko-rowerowy, obóz judo czy wycieczki do ciekawych miejsc w Małopolsce (m.in. Tarnów, Lanckorona, Nowy Sącz, Ojcowski Park Narodowy, Puszcza Niepołomicka).

Warto również sprawdzić ofertę miejskich ośrodków sportowych, które w letnich miesiącach prowadzą zajęcia i półkolonie sportowe.

Zobacz także:

Źródło: Kraków.pl