W środę, 21 czerwca, odbyło się uroczyste podsumowanie XXXII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” na Uniwersytecie Jagiellońskim w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki. Na uroczystość zaproszono laureatów i uczestników, którzy uzyskali wynik bardzo dobry, w tym dwójkę uczniów naszej szkoły: Kacpra Michtę, ucznia klasy 5c oraz Olgę Lniany – uczennicę klasy 6d. Wydarzeniu towarzyszyły krótkie pogadanki matematyczne; tradycyjnie, wygłosił je profesor Edward Tutaj.

Początki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny” sięgają lat osiemdziesiątych XX wieku – wtedy został on zorganizowany po raz pierwszy, w Australii. W 1990 roku przywędrował do Europy, a w 1992 do Polski. Fenomenem tego konkursu jest, że tego samego dnia (zazwyczaj w marcu) młodzież na całym świecie rozwiązuje te same zadania. Konkurs ma charakter jednorazowego testu: bez eliminacji, testów wstępnych, testu finałowego.
Zainteresowanie jest ogromne: w Polsce corocznie w konkursie bierze udział kilkaset tysięcy uczniów. A zadania są trudne… Uzyskanie dobrego wyniku, to ogromny sukces. A gorszy wynik o niczym nie świadczy – tak, jak w zawodach sportowych: świetny skoczek narciarski raz stanie na podium, a kiedy indziej odpadnie w eliminacjach jak czytamy na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.