Kochani Ósmoklasiści,

Drogie Absolwentki i Drodzy Absolwenci Szkoły,

Życie składa się z powitań i pożegnań. Dzisiejsze pożegnanie jest szczególne. Już nie spotkamy się pierwszego września na szkolnych ścieżkach… Odchodzicie w szeroki świat, przed Wami dalsze etapy edukacji i rozwoju osobistego. Praca z Wami była dla całego Grona Pedagogicznego nie tylko wyzwaniem, ale i wielką przyjemnością. Mamy nadzieję, że będziecie nas dobrze wspominać, choć nie zawsze było łatwo.

Każdy z Was jest inny, każdy ma w sobie potencjał. Może jeszcze nie do końca wiecie, co w Was drzemie, więc próbujcie wielu rzeczy, miejcie nadzieję i nie zapominajcie marzyć. Podążajcie za swoimi marzeniami, chociaż czasami może być trudno i pojawią się znaki zapytania. Życie składa się z różnych momentów, czasem odczuwa się porażkę i smutek, ale też zwycięstwo i satysfakcję. Staraliśmy się jak najlepiej przygotować Was do ruszenia w świat. Wy uczyliście się od nas, ale i my od Was, bo życie na każdym etapie jest niekończącą się nauką.

Życzymy Wam, Drogie Uczennice i Uczniowie, abyście z wiarą w siebie szli przez życie. W każdym z Was jest siła, odwaga i zdolności, które pozwolą Wam odnosić sukcesy. Mamy nadzieję, że udało nam się je wzmocnić. Rok szkolny 2022/2023 odchodzi do historii.  Mówi się, że nie musimy pamiętać wszystkiego, ale wszystko, co pamiętamy ma znaczenie. Wszystkiego dobrego i do zobaczenia już poza murami tej szkoły!

Szanowni Rodzice – mam zaszczyt pogratulować Wam dzisiaj z okazji zakończenia z sukcesem pierwszego etapu edukacji Waszych Dzieci. Przez osiem lat byliście dla Nich  partnerami w trudach i radościach szkolnych. Dziękuję, że byliście z nami.

Życzę Państwu satysfakcji i radości z licznych osiągnięć Waszych Dzieci.

Życzę wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji oraz solidnego odpoczynku.

Dorota Niedośpiał
Dyrektor Szkoły