W piątek, 22 września, klasy 1a i 1b wybrały się na wycieczkę, której głównym celem była integracja uczniów oraz rozwijanie umiejętności współpracy w nowych zespołach klasowych. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się do położonego wśród wzgórz i lasów Czasławia, gospodarstwa agroturystycznego „Zaczarowane Wzgórze”.

Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych i zręcznościowych. Następnie odbyły się „ziemniaczane warsztaty”, podczas których uczniowie poznali historię ziemniaka oraz własnoręcznie obrali i pokroili ziemniaki na frytki, które po upieczeniu ze smakiem zjedli. Dodatkowo, każdy mógł skosztować wcześniej przygotowanych potraw tj. kluski śląskie, placki ziemniaczane czy pierogi ruskie.

Podczas wycieczki dzieci odwiedziły zagrodę zwaną  „Kozią Wólką”, gdzie karmiły kozy i króliki. Jednak największą atrakcją dla wszystkich była przejażdżka konna pod okiem instruktora.

Po pysznym obiadku, oczywiście z ziemniakiem w tle, nadszedł czas na swobodne harce i zabawy na terenie zielonym. Piękna pogoda sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu. Zabawy, na wspaniałym placu zabaw, były idealnym zakończeniem tego pełnego wrażeń wyjazdu.