W końcu… po rocznej przerwie wracamy do międzynarodowej współpracy… Wraz z uczniami klasy 2c przystępujemy jako współorganizatorzy do eTwinningowego projektu „Game Improves”. Cel projektu bardzo jasny: pokazać uczniom jak wiele daje im wspólna gra, ale nie na komputerze a w „naturze”. Chcemy zaprezentować dzieciom gry z różnych krajów, podczas których mogą się zintegrować, wybawić, wybiegać i wiele innych… Czas pandemii, a do tego trzęsienie ziemi w Turcji (kraju naszych współpartnerów) sprawiło, że dzieci zamknęły się w sobie, przed komputerami i czas temu dać kres 🙂

W projekcie bierze udział 13 klas z Polski, Turcji, Chorwacji i Rumunii. Na początku każda grupa miała za zadanie przedstawić się oraz swoją miejscowość. Należało też wybrać logo i plakat projektu. Każda klasa przygotowała w programie graficznym logo i plakat, który ich zdaniem jak najlepiej oddawał ideę projektu. Następnie urządziliśmy głosowanie. Każdy uczeń biorący udział w projekcie mógł zagłosować na trzy najlepsze wg niego propozycje. W sumie oddano prawie 300 głosów… Cieszy nas, że nasze propozycje ocenione było bardzo wysoko:)

Ostatnim zadaniem pierwszego miesiąca było udzielenie przez uczniów odpowiedzi na pytania PreTestu. Pytania zapisane były po angielsku, ale i z tym świetnie sobie poradziliśmy.

Już nie możemy doczekać się pierwszej gry:)